2013 Dekorasyon Modelleri

2013 Dekorasyon Modelleri

2013 Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon iç ve dış dekorasyon olmak üzere iki ana kısım üzerinde değerlendirme yapmamız mümkün. Bunların iç dekorasyon olarak adlandırdığımız yapıların iç dizaynı kapsamaktadır. İnsanların daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gösterdikleri ve çeşitli ürünlerde değişiklik yapmasıdır. İnsanlığın ilk gününden bugüne iç dekorasyon vardır. İnsanlar her dönemde yaşadıkları alanları düzenlemeye, temizlemeye ve değişiklikler yapmaya özen göstermişlerdir.

Eski çağlarda insanlar yaşadıkları mağların duvarlarına çizdikleri resimler yada yerden yüksekte oturmak için oydukları taşlar ve oturdukları yaşadıkları yerlere yakın ağaçlar çiçekler yetiştirmeleri bunların hepsi ve daha fazlası o dönemler için birer dekorasyondur. Oysaki günümüzde teknolojinin hızlı artışıyla çok teknolojik dekorasyon ürünleri ortaya çıkmıştır. Örneğin lamba çok eskiden aydınlanma için kullanılan çeşitli kandiller, mumlar, gaz lambaları vb. kullanılırken şimdi çeşit çeşit aydınlanma araçları kullanılmakta. Çeşitli ampuller, avizeler, lazer, Projeksiyonlar kullanılıyor.

Dış dekorasyona gelirsek bulunduğumuz yerin dıştan görünüşü kapsayan ve dıştan nasıl görünmek istememiz ile alakalıdır. İç dekorasyonu genelde insanların kendi zevkleri ile kendi bilgi ve güçleri ile yapabildikleri gibi genelde dış mekan dekorunda bir iş ehli bulundurulmalı ve bu şite usta birinin yapması gerekmektedir.

Çünkü dışta yapılan dekorasyon işi genelde ağır ve yorucudur. Ev yada ofisi dış yüzeyini tamamen boyama gerekebildiler yada temizlemek gerekebilir bunu kendimizin yapması baya bir zaman alacağı gibi baya bir yorulmamıza sebep olacaktır. Bu yükten kurtulmak için bu işten anlayan hatta bu işin okulunu okuyan ustaların bulunduğu firmalardan yardım almamız gerekir.

Oturduğumuz mekanın dış yüzeyini her ne bakımdan olursa olsun koyu renkler ile boyamamalıyız evimize gelen birinin bu rengi görüp nasıl bir ruh hali ile içeri gireceğini kestirmek zor olmasa gerek. Evlerimizin yada işyerimiz dış yapışanda dikkat edilecek bazı hususlar var dış cephe dekorasyonu yapmadan önce nasıl bi hava şartı ile karşı karşıyayız onu öğrenmekte fayda var. Çünkü Hava şartlarıyla direk iletişim halinde olacak dış cephe örneğin çok karlı bir yerde yaşıyorsak çatı yapmalıyız evimize ki karlar yağınca eve bi zarara vermeden çatıdan aşağı inip gitsin karlı yerde teras yaparsak karları temizlemek çok zor olacağı gibi eve de zarar verebiliriz. Bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı dış cephe yapmadan oturduğumuz çevreyi iyi analiz etmek gerekir.

2013 Dekorasyon Modelleri,dekorasyon modelleri,dekorasyon,en güzel dekorasyon modelleri,ev dekorasyon örnekleri,iç dış dekorasyon örnekleri,mobilya dekorasyon

Yorum Yaz

17 + = 24