2013 Perde Modelleri

2013 Perde Modelleri

 2013 Perde Modelleri

İnsanlar hayatları boyunca görüntüsü güzel olan her şeyden mutlu olacağını düşünmüştür. Yaşanılan yerin güzel göze hoş gelmesi de çok önemlidir. Yaşadığımız yerleri tek tarz dekor belirleyip tek tarz uygulamak yerine belirli aralıklarla değiştirip farklı dekorlarda uygulamamız daha mutlu edecektir bizi. Dekorasyonun hızlı gelişip ilerleneside insanların sürekli yenilik istemelerindendir. Ev dekorasyonundan biri olan perde tül, stor, ahşap, boncuklu gibi birçok modeli barındırmaktadır.

 

Ahşap perdede kendi için iki çeşittir. Ahşap Jaluzi ve Ahşap stor perdelerdir. Ahşap jaluzi perdeler; Ayons diye bünyesinde kum bulunduran bir ağaçtan yapılır. Isıya ve suya dayanıklıdır, temizliği de basittir normal mobilya temizler gibi nemli bir bezle silinip temizlene bilinir. Ahşap Stor perde ise Bambu ağaçlardan yapılır ve ülkemizde olmadığından uzak doğu ülkelerinden ithal edilir. Bambuların uzun yıllar kullanılır ve ekonomik olması çokça tercih edilmesi sebeplerindendir. Tül Perdeler ve kumaş perdeler ise birçok renk ve desenlerinin mevcuttur. Bunun yanında İpek, Polyester ve şifon gibi  birçok tül çeşidi de mevcuttur.

Kullanırken çeşitli eklentilerle zenginleştirmeniz mümkün. Son olarak stor perde kullanımı ve tamiri en kolay perdedir. İlk yılarda çok lük olduğundan pahalı olan perde günümüzde her bütçeye uygun renk ve modellerde üretilmektedir. Ortalama ömrü düzenli bakımı yapıldığında 8-10 yıl kadar kullanıla bilinir. Stor perdeler kumaş, alüminyum ve karartma stor perde olarak kullanılmaktadır. Her mekanda uygun çeşitli perdeler mevcuttur. Stor perdeler daha çok ofislerde tercih edilmektedir. Yaşadığımız her mekana uygun çeşitli perdeler mevcuttur bunların seçimini her yaşam tarzına ve her bütçeye uygun modelleri mevcuttur.

 

perde modelleri,en güzel perde modelleri,yeni perde modelleri,perde fiyatları,perde çeşitleri,perde örnekleri,ucuz perde modelleri,perde

Yorumlar

  1. RABARDA 08 Aralık 2013

Yorum Yaz

3 + 7 =