2014 Amerikan Mutfak Modelleri

amerikan-mutfak-modelleri (21)

Türk mimari yapısında yeni yeni kullanılan, öncelikle stüdyo tarzı küçük model evlerde kullanılmaya başlanan Amerikan mutfak modelleri, yeni mimari yapıların birçoğunda yer den kazanç sağlanması açısından kullanılmaktadır.

Ağır-kokulu ve yağlı yemeklerin bolca tüketildiği Türk aile yapısına pek uymayan bu model, günümüzde daha çok yeni evlenen genç çiftlerin tercihi olmaktadır. Amerikan mutfak modelleri kapısı olmayan, eklenti ya da duvar bölümleri bulunmayan kısacası etrafını hiç bir malzemenin çevrelemediği mutfak modellerindendir. Görüntü olarak hoş gelse de, genelde küçük fazla alanı bulunmayan evlerde kullanımı daha uygundur.

Amerikan mutfak modellerinin kullanımı kolay ve zevklidir. Daha çok yazlık, Bodrum evlerinin birçoğunda kullanılmaktadır.Bu model mutfaklar genel anlamda yemek kültürünün fazla olmadığı, ağır, yağlı yemeklerin pişmediği yerlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Konutlaradaha modern bir görüntü verdiği düşünülmektedir. Özellikle bekâr yaşayan insanlar için kullanımı kolay, görüntüsü modern ve yerden kazanç sağlayan mutfak modellerindendir. Oturma odası ya da salonla arasındaki ayrımı sağlayan ve bar sandalyeleri ile renklendirilen masalarda bu bölüme ayrı bir canlılık katmaktadır.

2014 Amerikan Mutfak Modelleri ResimleriYorum Yaz

4 + 4 =