2014 Mavi Yatak Odası Modelleri

Hane dekorasyonunda renkleri seçerken renklerin tesirine ve gücüne bağlı olarak belirli mekanlarda kullanılması önerilir. Bu tür renkler arasında mavinin oluşturacağı huzur ve sonsuzluk duygusu ile çağrıştırdığı sema ve deniz manaları bilhassa yatak odasında kullanımı için önerilmektedir. Ayrı olarak deşarj olucu ve dinlendirici tesirinin bulunduğunu göz önüne alarak en uygun yerin yatak odası olacağını belirtebiliriz.
Mavi yatak odası rengi olarak seçildiğinde dinlendirici tesiri ile sizi deşarj olacak tesire sahiptir. Mavi renklerin seçiminde dikkat edilmesi gereken bir nokta ise açık mavilerin buzu hatırlatması hasebiyle soğuk bir görünüm vermesi ve yoğun mavi kullanımı ile koyu mavilerin ise sıkıcı bir atmosfer yaratmasıdır.
Mavi yatak odası dekorasyonu değişik alternatifler sunar. Mesela duvar rengi olarak mavi renklerden birisini veyahut bir duvar kağıdını seçebilirsiniz. En yoğun kullanım tesirini duvarlarınızda kullanarak ele geçirebilirsiniz.
Mavi renk mobilyaları yatak odanızda kullanabilirsiniz. Mavi rengi kullanırken bu renge ait değişik tonları bir arada seçenek ederek sıkıcılıktan kurtulun. Baş ucunuzdaki konsolunuzu turkuaz rengi seçerek modaya uygun bir dekorasyon da gerçekleştirmiş olacaksınız. Konsol ile beraber yatak örtünüz de mavi renk olarak seçenek edilebilir. Yastıklar değişik bir ton veyahut desenli seçenek edilebilir.
Mavi renk için yatak odanızda bir hayli alan bulunuyor; sözgelişi halı ve perdeler desenli veyahut düz mavi renklerde seçenek edilerek mavi rengi yatak odanızda kullanabilirsiniz.
Mavi rengi kullanırken değişik renklerle uyum sağlayan bir dekorasyona ihtiyacınız olacak. Beyaz, mor, kırmızı, lila, gri, pembe gibi renkler mavi ile beraber kullanılır. Mavi konusunda diğer yazılarımızı inceleyerek diğer renklerle alakalı uyumuna bakabilirsiniz. Mavi renk yatak odası bilhassa beyaz renkli yatak odası mobilyalarına çok yakışacaktır.

2014 Mavi Yatak Odası Modelleri ResimleriYorum Yaz

− 1 = 1