2017 Perde Modelleri

Bu yıl lacivert ve turkuaz çok moda olduğu için Yeşim Kozanlı cesur bir kararla uzun koltuğu lacivert kadifeden tasarlamış. Perdelerde, halıda ve duvarlarda da aynı tonlar sürdürülmüş. Salonda kullanılan kumaşların hepsi özel olarak dokutulmuş. Turkuaz taşlar, Altıncı Cadde’den.

Mutfaktaki sabit oturma alanına özel olarak hazırlanıp bastırılan duvar kağıdı ile kafe görünümü kazandırılmış.

Bugüne kadar bir ev projesinde iç mimar ve ev sahibinin hiç tartışmadığını duydunuz mu? Ya da her adımın pürüzsüz ilerlediğini? İşte bu proje aynen böyle bir proje. Sibel ve Harun Özen, klasik olarak tanımlanacak 280 metrekarelik dubleks bir evde yaşarken stillerini tamamen değiştirmeye karar verip bu heyecan verici değişimi hem onları uzun süredir yakından tanıyan arkadaşları hem de stilini çok beğendikleri bir iç mimar olan Yeşim Kozanlı ile birlikte gerçekleştirmeye karar veriyorlar. “Projeyi tasarlarken çok keyifli bir süreç geçirdik ve ailedeki herkesle kendi alanları hakkında ayrı ayrı konuşarak, onların karakter analizlerine göre hazırladık.” sözleriyle çalışma stilini özetliyor Yeşim Kozanlı ve çalışırken odak noktasının ev içindeki yaşamı herkes için daha konforlu hale getirmek olduğunu ekliyor. Evdeki renk harmonisi ilk anda dikkat çekiyor. Birbirinin içine geçen bej, kahverengi ve mavi tonları evin her yerine uygulanmış. Modern ve sade görünümlü evde yaşam alanları perde broşları, altın tonlarındaki aksesuarlar ve aydınlatmalarla şıklaştırılmış. Evin tamamında kullanılan duvar kağıtları tekstil tabanlı. Hepsi tavana kadar kesintisiz uzanan kapılarda lake ve Amerikan ceviz kullanılmış. >

Salon; kalabalık bir ailenin, kalabalık arkadaş gruplarını evlerinde ağırlamayı sevdiği düşünülerek dekore edilmiş. Salonda yer alan sehpa, bu duruma özel olarak tasarlanmış. İki üniteden oluşan sehpanın üstü doğal mermerden, altındaki puf ise bu bölümün içine entegre edilebiliyor. Böylece hem ailenin daha konforlu oturması için koltuğun bir parçası hem de kalabalık gruplar için oturma alanı olarak kullanılabiliyor. Sehpanın yanı sıra kanepe, yemek masası ve sandalyeler de Yeşim Kozanlı’nın tasarımı. Salonda ve evin çeşitli yerlerinde yer alan doğal parkeler, Artek firması tarafından İtalya’dan getirilmiş. Halı, Step’ten seçilmiş. Yastıkların bir kısmı Rıfat Özbek’ten bir kısmı da Mudo Concept’ten alınmış. Küçük aksesuarlar ise Altıncı Cadde ve yine Mudo Concept’ten seçilmiş. Antreye standart vestiyer dolabı koymak yerine konsollu bir alan yaratılmış. Vestiyer olarak kullanılan dolap için merdivenin altındaki alan değerlendirilmiş. Mutfak evin kalbi olduğu için dışarıdan içeriyi görmenin mümkün olduğu bir sürgülü kapı tasarımı hazırlanmış. Kozanlı kapının tasarımını ‘Hem yemek kokusu dışarıya çıkmasın hem de kapı gibi kullanılsın diye yarı açık yarı kapalı bir separatör olarak tasarladım.’ diyerek açıklıyor. Toprak tonlarının, mermer görünümün ve camın ağırlıkta olması mutfağa doğallık katmış. Hijyenik olması için tezgâh ve lavabo ünitesi Corian’dan imal edilmiş.

Evin küçük oğlu Fırat, şu anda ortaokulda olmasına rağmen üniversiteyi New York’ta okumak ve hentbol oynamak istiyor. Bu hayallerini gerçekleştirmesine destek olmak için odasına bir dünya haritası koyulmuş ve New York’a gelen bölümü led ışıkla ön plana çıkarılmış.

Banyoda ve evin genelinde kullanılan seramik zemin ve armatürler Vitra’dan. Doğal mermerden yapılan tezgah ‘Emperador Dark’ renginde.

Üniversitede psikoloji okuyan Irmak’ın odası en sevdiği mor, pembe ve bej tonlarında hazırlanmış. Evin kullanılmayan küçük balkonu odaya dahil edilerek arkadaşları geldiği zaman keyifle vakit geçirebilecekleri özel bir alana çevrilmiş.

2017-Fransız-tül-perde-modelleri.jpg

20015_perde_modelleri_31.jpg

20015_perde_modelleri_18.jpg

20015_perde_modelleri_8.jpg

20015_perde_modelleri_2.jpg

2017-Perde-modelleri.jpg

english-home-hazir-perde-modelleri-2016-2017-2016-mobilya-.jpg

2017-Taç-salon-perde-modelleri.jpg

Taç-salon-perde-modelleri-2017.jpg

Yorum Yaz