3 Boyutlu Duvar Kağıtları 2017

Evim desen desen

Evinize birbirinden çok farklı desenleri bir arada kullanarak hareket kazandırmak ister misiniz? Cevabınız evet ise desenleri bir arada kullanmanın inceliklerine bir göz atın.

Birbirinden çok farklı desenleri bir arada kullanabilmek, alışık olduğumuz tek bir desenin kullanıldığı klasik dekorasyon anlayışına adeta bir başkaldırı aslında. Ama bir eve kişilik kazandıran da yine o desenlerin bir arada uyum içinde kullanılmasında saklı. Farklı desenleri bir arada kullanmak çok kolay değil ama belli bir dengeyi gözettiğinizde işler çok kolaylaşıyor. Geometrik desenlerin güçlü etkisini küçük çiçeklilerle yumuşatmak, çizgilileri puanlılarla dengelemek işin özü aslında.

Desenleri bir arada kullanmak için bazı kurallara uymak gerekiyor:

ANA KURAL: DESEN KARMAŞASI YARATMAMAK

Desenler, renkler gibi kişiliğinizi ortaya koyan ve evinize hareket getirecek öğeler olduğu için desen seçimine dikkat edin. Küçük çiçek desenleri romantik feminen bir hava yaratırken, büyük yapraklı, ağaçlı orman desenleri içinizdeki vahşi kişiliği ortaya çıkarabilir. Duvar kağıdı olarak baskın desen kullanmak niyetindeyseniz, çok sevdiğiniz bu desenin içinde boğulmamak için bunu bir duvarla sınırlı tutmak akıllıca olacaktır. Aynı mekanda birden çok deseni bir arada kullanmak için de bir kural mevcut:

Bütün desenleri 100 birim olarak kabul edip favori desene %60, diğerine %30 ve bir diğerine de %10 ‘luk bir dilim ayırabilirsiniz. Aslında zaten siz böyle hesapları yapmadan da gözünüz size ne istediğini söylecek ve göz teraziniz zaten bu hesaplamayı yapacaktır.

BOYUT ÖNEMLİ

Desenlerin bir arada kullanılması sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de desenlerin boyutları. Aynı temada, ya da aynı deseni bir mekanda pek çok farklı alanda kullanmak istiyorsanız bunun da incelikleri var:

Aynı temada farklı desenleri bir arada kullanmak için desen boyutlarına dikkat etmeniz gerekir. Bir mekanda kullanılabileceğiniz en büyük desen duvarda olmalı, desenlerin boyutları yavaş yavaş küçülerek, koltuk döşemesi ya da yatak örtüsü gibi kumaşlarda minimum düzeye ulaşmalı. Karmaşık bir görüntüden kaçınmak için gözü dinlendirecek, desensiz bazı bölgeler yaratmaya çalışabilirsiniz.

Aynı deseni hem duvarda, hem yatak örtüsünde hem de perdede kullanmak istiyorsanız, iddialı bir görüntü için seçeceğiniz tüm desenlerin boyutlarının birbirinden farklı olmasına dikkat edin.

DESENLER GÖZ YORMASIN

Renk ve desenleri yorucu olmaktan kurtaran en güçlü renk beyaz olduğu için desenlerin içinde beyaz olmasına dikkat edin. Zemini, duvarları, yerleri ve kanepeleri ne kadar nötr bir renk seçerseniz perde, yastık ve koltuklarda o kadar rahat desen kullanabilirsiniz.

CAM OBJELERLE DENGELEYİN

Aynı anda kullandığınız birden çok deseni, sade ve yalın tasarımlı, cam objelerle desteklerseniz, kakofoni yaratmadan dingin ama hareketli bir ortam yaratabilirsiniz. Şeffaflığı sayesinde cam objeler, desen ve renkleri nötralize edip, gözü rahatlatıyor.

BİR RENK BELİRLEYİN

Çok sevdiğiniz ve evinize yakıştırdığınız bir renk vardır mutlaka. O rengi ana renk olarak belirleyin. Kullanacağınız desenlere de bu renk çerçevesinde karar verin.

KOMBİN GARANTİSİ=VASATLIK

Çok sıra dışı bir uygulama yapmayı düşünmüyorsanız, alacağınız duvar kağıdını satan mağazada kombin kumaşlar ve yine aynı aileden başka desenlerde duvar kağıtları da mevcut olacağı için işiniz kolay olacak. Birbirleriyle kombinlenebilen kumaş ve kağıtların arasından seçim yapmak, garantili bir sonuç yaratacaktır ama garanti de daima vasatlık demektir, unutmayın!

beyaz-çiçekli-ağaç-duvar-kağıdı-2016.jpg

3-boyutlu-duvar-kagidi-sonbahar811-433412120416b.jpg

3_boyutlu_duvar_kagidi_2014_modelleri-22.jpg

uc-boyutlu-duvar-kagitlari.png

Kitaplik-3-boyutlu-ofis-duvar-kagidi-51.jpg

3d-duvar-kagidi-3-1966.jpg

ev-dekorumuz-koctas-3-boyutlu-duvar-kagitlari-modelleri-....jpg

3_boyutlu_duvar_kagidi_2014_modelleri-7.jpg

3-boyutlu-köprü-duvar-kağıdı-2016.jpg

uc-boyutlu-duvar-kagidi-modelleri-18-.jpg3-boyutlu-dekoratif-duvar-kağıtları-2016.jpg

En-Güzel-Salon-Duvar-Kağıdı-Modelleri-6.jpg

Yorum Yaz

+ 78 = 84