Aile Yapısına Uygun Ev dekorasyonu

dekorasyon-fikirleri (3)

Çocuk alanı esas olarak kendi çocuklarınızla ilgilidir ama içine yaratıcılığı da alır.

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız ya da çocuklarınızla sorunlarınız varsa yuvanızın bu bölümündeki enerjiyi harekete geçirmeniz gerekir. Çocuklarınızın fotoğraflarını ya da eserlerinizi sergilemek için uygun yerdir burası. Bu bölümde çocuklarınız için özel bir önemi olan oyuncaklar ya da başka nesneleri de saklayabilirsiniz. Evinizin bu bölümü yaratıcı çalışmalar için de iyidir. Buraya yerleştirilen bir masa herhangi bir yaratıcı etkinlik için mükemmel bir yer sağlayacaktır. Tanıdığım bir sanatçı, ün alanında çalışmakla birlikte evinin bu kısmına müzik setini yerleştirmişti. Çocuk alanından gelen müziğin yaratıcılığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu söylüyordu.

Bilgi

Bilgi alanı spiritüalite ve öğrenme ile ilgilidir. Kitap raflan için iyi bir yerdir. Araştırma ve inceleme çalışmaları içinse daha iyisini bulamazsınız. Siz ya da ailenizde başka birisi herhangi bir araştırma içine girecekse evinizin bu alanı güçlendirilmeli dir. Bu bölümdeki, yüksek dağlan, ırmak ya da çağlayanları gösteren bir resim sınırsız potansiyelinizi simgeler. Cam eşya, özellikle de kristal, ruhsal benliğinizle daha yakın bir ilişki içine girmenizi sağlar.

Meslek

Meslek alanı, evini işyeri olarak kullananlar için iyi bir yer sunar. Faks, bilgisayar vb. işinizle ilgili şeyler için uygun bölümdür. Bu alanın enerjisi, ayna, rüzgar çanları ya da güzel bir masa lambası ile canlandırılabilir.

Doğu’da güzel yazı sanatıyla kaleme alınan olumlamaları duvara asmak yaygın bir alışkanlıktır. Sanat eseri gibi görünen bu olumlamalar evin sakinlerine mesleki hedeflerini anımsatır. Bir tanıdığım duvarına bu tür bir olumlama asmak istemiyordu. Bunun yerine evinin bu kısmına bir fotoğraf albümü yerleştirdi. Albümde mesleğinde ulaşmak istediği yerleri temsil eden resimler vardı. Sonuç, işinde hızla yaşadığı bir dizi yükseliş oldu.

Yol göstericiler size yardımcı, destek olabilen insanlarla ilgilidir. Eğer yaşamınıza böyle birisini çekmek istiyorsanız evinizin bu kısmının enerjisini bir kristal asarak harekete geçirebilirsiniz. Çoğu insan için yol gösterici, ruhsal rehberlik ile ilişkilidir. Dolayısıyla bu kısım, inançlarınız ya da yaşam felsefenizi temsil eden herhangi bir şeyi yerleştirmek için uygun olan yer dir. Evin bu kısmı yolculuklarla da ilgilidir. Yolculuk, özellikle de denizaşırı yolculuk yapmayı düşlüyorsanız yuvanızın bu kısmını canlandırın.

Bu alanlar evin dışına da yayılır. Eğer ünlü olmak istiyorsanız bunu ün alanının işaret ettiği yönde hedeflemelisiniz. Benzer şekilde okul, eğitimle ilgili en uygun yön, bilgi alanının işaret ettiği yöndür. Yeni bir ilişki istiyorsanız, bu isteğinize uygun yönü de size evlilik alanı işaret eder.

Bununla birlikte ortaya karışık durumlar da çıkabilir. İşinizde mutlu, gelecekten umutlu olabilirsiniz ama çalıştığınız yer meslek alanının gösterdiği yer olmayabilir. Bu durumda sabahlan meslek yönünde bir kilometre kadar gidip geri dönerek işinize öyle gidebilirsiniz. Bu, simgesel olarak meslek yönünde ilerlediğiniz anlamına gelecektir.

dekorasyon-fikirleri (24)

dekorasyon, ev dekorasyonu, mobilya, dekorasyon fikirleri

Yorumlar

  1. sosyoLokum 08 Aralık 2013

Yorum Yaz

32 + = 40