AMACINA GÖRE AYDINLATMA

Evin genel havası açısından önemli unsurlardan biri olan aydınlatma, profesyonel yardımla umulmayacak kadar farklı sonuçlar yaratabilir. Çeşitli amaçlara yönelik olarak salonda, yatak odasında ya da çalışma odasında kullanılabilecek modellerden örnekler…

Aydınlatma, genel olarak 4 farklı amaca yönelik olabilir: Atmosfer yaratma, vurgulama, işlevsel ve dekoratif.

Başarılı bir aydınlatmanın sırrı, bu dördünün iyi dengelenmesinde gizli.

O Atmosfer yaratmak için aydınlatma: Aydınlatma bir odanın havasını değiştirmek için etkili yöntemlerden biridir. Anıaç, odaya sıcak ve samimi bir ışık vermektir; bunun içirı bir dizi dekoratif mum bile amaca yönelik olabilir. Tavanı ve zemini reflektör olarak kullanabilirsiniz. Parlak ışıklardan hoşlanmıyorsanız, dimmer’li elektrik sistemlerinden faydalanın ve lambalarınıza 50 JVatt’tan daha yüksek güçte ampul takmayın. Bu tip bir aydınlatma özellikle oturma odalcın için uygundur, çünkü sert ve soğuk ışıklar hem bu tip mekânların karakterine zıttır, hem ele oclayı olduğundan dalıcı küçük gösterir.

• Vurgulamak için aydınlatma: Bu tip bir aydınlatma yöntemi, odadaki belli objeleri vurgulamaya yöneliktir.

Tabloları, kitapları, çiçekleri ya da mimari detayları…

Genel olarak spotlar ya da aplikler yoluyla yapılır. Ancak bunların yerlerine mümkün olduğunca çcıbuk karar vermelisiniz, aksi takdirde yeni boyanmış duvarlarınız üzerinde rötuş yapmak zorunda kalırsınız. Yine de karar verirken iyi düşünün, çünkü vurgulama amacıyla yapılan aydınlatma, güçlü ve direkt bir ışık verir. Odcımn bir showroom’a dönüşmesini

istemiyorsanız bu tip ışıkları ekonomik kullanın.

İşlevsel aydınlatma: Bit tip aydınlatma belli bir amaca sahiptir; çalışmak, yemek yemek ya da pişirmek gibi. Açısı ayarlanabilen lambalar, işlevsel aydınlatma için en ideal seçimdir. Yaptığınız işi bitirdiğiniz zaman, bunların odadaki yumuşak ışığı artırmak için ele kullanabilirsiniz. Ancak bu lambaları nereye yerleştirdiğiniz konusunda dikkatli olun, çünkü sadece işinize odaklanan güçlü bir ışık demeli gözleriniz için yorucu olabilir. Lambayı durduğunuz yerin üzerine koyun, böylece hem ışık direk gözünüze girmez, hem de yaptığınız iş iyi aydınlanır. Örneğin mutfakta, pişirme alanının üzerine ayarlanabilir spotlar takabilirisiniz.

0 Dekoratif aydınlatma: Bunlar, belli bir işlevi olmayan ve genellikle mobilyaların bir parçası olan lambalardır. Fazla pratik oldukları söylenemez, ancak yine de kullanılabilirler. Örneğin, beyaz rengin ağırlıklı okluğu bir mekânda, heykelitnsi bir form taşıyan uzun bir lambaderfazla ışık vermez, cima genel tarza uygun bir görününı yaratır. Yine de bu tip lambaların sayısını fazla abartmayan ve prizlerin nerelerde olduğunu önceden düşünün, çünkü uzatma kordonu kullanmak çirkin ve tehlikeli bir yöntemdir yıllarca önce susuzluğun adı Harran’dı. Bir damla su için insanlar birbirlerini vuruyor, M öldürüyor, kan davaları sürüyordu. Bırakın Toprağı sulamavı. insanlar içecek bir damla su bulamıyorlardı. Susuzluk, Harran ile özdeşleşmişti adeta. Aynen milattan önce milattan sonra gibi, sudan önce, sudan sonra Harran vardı. Suyla beraber Harran’da bir devrim yaşanmaya başlandı. Bin yıllık susamışlık sona erdi. Harranlı çocukların yüzü güldü. Suvla gelen bereket çocukların geleceğini de ay7dınlatn. Harran Ovası yeni bir geleceğe kucak açtı.

Aydınlatma – Resimler

aydinlatma_teknolo_kmNCxWwox1.jpg

Aydınlatma Nedir? | Sentez Elektrik Avcılar İstanbul

Yanlış aydınlatma göz sağlığını bozuyor-Aile \u2013 Sağlık Haberleri …

Güneş Enerjisi Site Aydınlatması

Yorum Yaz