Aplikler Ve Plafonyerler

Özellikle aydınlatmak konusunda ortama hem estetik bakımından hem de aydınlık olma bakımından pek çok artı kazandıran aplikler ve plafonyerler, özellikle salonlarda yahut antre gibi evin bol duvarlı olduğu alanlarda kullanılan yegan ürünler listesinin başını çekmektedir. Tasarım bakımından evinize ya da kullanacağınız mekana pek çok yönden artı özellik kazandıracak olan aplikler ve plafonyerler, elbette sadece mimari ve tasarım açısından şıklık kazandırmamakta. Aksine, aydınlatma konusundaki üstün başarılarından dolayı da pek çok kez aplikler ve plafonyerler, oda aydınlatmalarında yahut giriş yerlerinin aydınlatmalarında kullanılan ürünler halini almıştır.

Tabii bunun yanı sıra aplikler ve plafonyerler, tuvalet ve banyo gibi yerlerde de sıkça kullanılmakta. Özellikle dış mekanların lavabo ve tuvaletlerinde kullanılan aplikler ve plafonyerler, model bakımından değişkenlik göstererek evlerimizin tuvalet ve banyo gibi ortamlarına da girmeyi başarabilmekte.

Peki, aplikler ve plafonyerler, satın almadan önce hangi hususlara dikkat etmemizi zorunlu kılmakta?

Aslına bakarsak ne için aplikler ve plafonyerler satın alacağınıza bağlıdır, bu sorunun cevabı. Yani gerçekten aydınlatma konusu için tercih ediyorsanız bu hususta güçlü olan modellere bakmanız daa faydalı olacaktır. Fakat tasarım ve mimari için bu ürünleri tercih ediyorsanız, elbette ilk bakmanız gereken şey model ve tasarımdır.

aplikler, plafonyerler, Samanyolu Plafonyer, Massive  Disco Plafonyer, Casaluce  Dalya Aplik

Yorum Yaz

5 + 3 =