Astarlar

Özellikle yıpranmış ve eskimiş duvarlar karşısında hemen her insan o duvarı boyayarak işten hemencecik kurtulmaya çalışır. Fakat unutulan bir şey vardır ki bir sorundan hemen kurtulmak o sorunun en kısa zamanda tekrardan baş göstermesine neden olur. Bu nedenle eğer ortaya konacak iş sonrasında ömürlük bir performans isteniyorsa, elbette karşılığında daha kaliteli ve daha zaman isteyen bir işçilik ortaya konmalıdır.

Peki, küçük çatlaklar ve yıpranmalar için boyamanın dışında ne yapılmalıdır?

Öncelikle alçı yapabileceğinizi fakat bu alçı işleminin pahalı ve zahmet gerektiren bir iş olduğunu hatırlatın. Her ne kadar başkasına yaptırmayı düşünüp bu zahmetten kurtulmayı düşünseniz de şu bir gerçek ki vereceğiniz paranın daha azıyla da bu kalitede ve bu ömürlükte bir iş sergilemek mümkün. Zira bunun yolu da astarlar ürünlerinden geçmektedir.

Alçı yapmanın dışında çatlakların ve yıpranmaların olduğu duvar ya da her neresi ise orası önce astar atılıp ardından boyanırsa, ortaya ömürlük ya da bir başka deyişle daha uzun ömürlü bir iş konmuş olur. Hem bu sayede bir daha bu işlemleri tekrarlamanıza gerek kalmaz.

astarlar

Yorum Yaz

67 − 61 =