Aydınlatma Modelleri

Aydınlatma Modelleri

Mekânlarda değişik atmosferler oluşturmak için harika bir yoldur. İç mimaride çok tercih edilen bir çözümdür. Alçak tavanlı bir evin tavanını yükseltmek, karanlık köşeleri aydınlatmak, romantik veya hareketli ortamlar yaratmak için aydınlatma elemanla
nndan yararlanırız. Yaratılmak istenen atmosfere göre şömine, mumlar, köşe ve tavan aydınlatma lan, abajurlar, spotlar kullanılır. Tüm bu aydınlatma elemanları ateş elementini simgeler.
Negatif enerjilerin biriktiği karanlık köşeleri aydınlatarak, o evde yaşayan kişilerdeki motivasyon düşüklüğünü çözmek mümkündür.
Bir evin içine iyi chi’yi çekmenin en iyi yolu doğal ışıktır, öncelikle doğal ışık kullanımını artırmanın yollarını aramalıyız. Olmazsa, suni aydınlatmalar kullanmalıyız. Işık alan evler, ferah ve iç açıcı görünür. Karanlık, kasvetli ortamlar iyi chi üretmez. Ne demişler: “Güneş girmeyen eve doktor girer.”
Aydınlatmaları, mekânı düzgün bir şekle tamamlamak amacıyla eksik bagua alanlarında da kullanırız. Evimizin kare veya dikdörtgene tamamlanması için hangi köşede olması gerekiyorsa, orada mekânın boyutuna göre seçim yapılır. Bahçelerde de evin eksik köşelerini tamamlamak amacıyla kullanılır.

aydınlatma modelleri, aydınlatma, lambader, 2013 aydınlatma modelleri, aydınlatma

Yorum Yaz

96 − = 92