Ayna Modelleri

Ayna Modelleri

Bana en çok aynalarla ilgili sorular gelir. Sanırım medyada en çok bu konu gündeme geldiği için popüler oldu. Çok sık karşılaştığım için burada uzun uzun anlatmayı uygun buldum.
Aynalar enerjiyi yansıtırlar. Chi’nin mekân içinde dolaşması için yardıma olurlar.
Bir mekânı geniş göstermek, manzarayı içeri almak, kayıp bagua alanlarını tamamlamak, görüntüleri iki katma çıkarmak için ayna kullanı
Genellikle aynalar chi’yi harekete geçirdiği için yang bir enerji sağlarlar. Bu nedenle yatak odalarında yatağı yansıtacak şekilde kullanılmasını istemeyiz. Yatak odaları enerjimizi yeniden toplamak için dinlendiğimiz odalardır. | Aynalar içeri giren gün ışığını akşam olduklarında odaya yansıtırlar. Yang enerjiyi artırırlar.
Uyumamız zorlaşır.

Chi enerjisi, evlerimizin giriş kapılarından içeri girer. Kapımızın tam karşısına asacağımız ayna içeri giren chi nin aynaya çarparak geri dönmesine sebep olur. Bu nedenle aynaları yan duvarlarda kullanmak daha doğru olur.
Eğer evinize doğru uzanan bir shar, sivri bir köşe veya T şeklindeki bir yoldan dolayı gelen kötü bir enerji varsa dış kapınıza (ayna dışarı bakacak şekilde) bagua aynası yerleştirebilirsiniz. Böylece kötü enerji aynaya çarparak geri döner. Çin’de bagua aynasının koruyuculuğuna inanılır.
Ofiste ve çalışma odasında, giriş kapısmı göremeyeceğiniz bir pozisyonda çalışıyorsanız aynalardan yardım alabilirsiniz. Mekânı daha geniş göstermek için, dar ve küçük mekânlarda da ayna kullanmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta aynayı astığımız duvarın arkasında bir WC, bir banyo bulunmamasıdır. Eğer uygun duvar yoksa ayna asmamak daha iyidir. Mekânın enerjisi aydınlatmalarla dengelenebilir.
Yemek odasında yemek masasmm bulunduğu yerdeki duvara ayna asmak, masa üzerine konacak yiyecekleri iki katma çıkarttığı için uygundur.


Bereket ve bolluk enerjilerini çoğaltmak için işyerlerinde kasaların bulunduğu yerde uygun bir duvarda ayna kullanılabilir. Bereketi sembolik olarak artırmaya yarar.
Aynaların boyutları kullanılacak yerin büyüklüğüne göre seçilmelidir. Çok büyük yerlerde küçük aynalar, yüklendikleri görevi istenen şekilde yerine getiremeyebilirler. Değişik şekillerde kesilmiş, farklı farklı parçalardan oluşan ve birkaç parçanın bir arada kullanıldığı aynaları kullanmak uygun değildir. Görüntüyü kırar. Düzgün bir görüntü alamayız.
Kullandığımız aynaların başınızın tamamını görebileceğiniz yere asılmasında veya boydan görüntü verecek şekilde seçilmesinde fayda vardır. Başmızı kesik gösteren, sürekli zıplamak veya eğilmek zorunda kaldığınız aynalar iyi chi yansıtmaz. Sürekli baş ağrıları, migren ve kafayla ilgili rahatsızlıklar ve kazalara neden olur.
Tavanını aynayla kaplamış bir ev görmüştüm. İlk gördüğümde değişik gelmişti. Ama yatak odalarında ayna kaplı bir tavanla uyumak ne derece mümkün olur bilmiyorum.


Aydınlatmalardan ve doğal ışıktan yansıyan enerjiyle uyumak pek mümkün olmaz
sanırım. Ayrıca yaygın bir inanışa göre, sadakatsizlik ve araya üçüncü kişilerin girmesi gibi evlilik problemlerine neden olduğuna inanılıyor. Bu nedenle yatak odalarında ayna kaplı bir tavan Feng Shui açısından tercih edilmez.
Chi enerjisi, evlerimizin giriş kapılarından içeri girer. Kapımızın tam karşısına asacağımız ayna içeri giren chi’nin aynaya çarparak geri dönmesine sebep olur. Bu nedenle aynaları yan duvarlarda kullanmak daha doğrudur.

ayna modelleri, 2013 ayna modelleri, ayna, banyo aynaları, ayna fiyatları, istikbal mobilya

Yorumlar

  1. Anlamlı Sözler 08 Aralık 2013
  2. SİHİRLİTOPUKLAR.NET 08 Aralık 2013

Yorum Yaz

5 + 2 =