Bahçe Havuz Modelleri

bahce-havuz-modelleri (2)

Bahçe havuz modellerinden yüzme havuzları çok değişik bir şekilde tasarlanmıştır. Yüzme havuzları boyut ve biçimleri bakımından son derece çeşitli olabilirler, seçim alanının yapısı ile ilgili ve yerleştirilmek istenen sistemin süsleyici gerekliliği ile ilgili bağlantılı olarak yapılabilir. Bir yüzme havuzunun en çok kullanılan alan ve en uygun biçim, uzun kenarın kısasının iki katı olduğu dikdörtgendir. Boyutlar 6 x12,5 metrekareden 12,5 x 25 metrekareye kadar değişebilir.

Bahçe havuz modelleri daire veya elips şekilde tasarlanmış olan modelde de görülen yüzme havuzu şekli alışılmamış biçimi ile çok büyük olmayan bahçelerde ya da özel olarak değerlendirilmek istenen büyük bahçeler için uygundur. Havuz çevresinde kesme taşlar, klasik bir teknik olan kiklop örgüsüne göre, havuzu çepeçevre kuşatan daire biçimi bir demet halinde aralarından yeşillik ve otlar fışkırarak yerleştirilebilir.

Başka bir bahçe havuz modeli ise düzensiz bir şekilde yapılmış giriş bölümü taş merdivenlerden oluşan ve uzunlamasına olan model olabileceği gibi yuvarlak pek tercih edilmese de bahçemiz küçük ise karede olabilir. Bahçe havuz modelleri genellikle bahçenin büyüklüğüne ve yapısına göre değişmektedir.

bahce-havuz-modelleri (9)

bahçe havuzları, bahçe havuz modelleri, havuz modelleri, süs havuzları, havuz, havuz fiyatları

Yorum Yaz

+ 44 = 46