Bahçe Mobilyası (Gizli Bahçe)

Gizli bir bahçe, bahçenizin içinde bir ölçüde mahremiyeti olan, rahatlayacağınız ve gündelik sorunları arkanızda bırakacağınız bir noktadır. En ideali burasının sizin rahatsız edilmeyeceğiniz bir nokta olmasıdır. Doğayla birlik içinde olup, ruhunuzu geri kazanacağınız bir yer olmalıdır. Gizli bir bahçe soğuk rüzgârlardan ve meraklı gözlerden, çit, funda, duvar ya da evin bir yanı aracılığıyla korunmalıdır. Böyle korunaklı bir bahçe açık alanda bir bahçeye kıyasla daha çeşitli bitkinin yetişmesine elverir ve pek çok insan açısından da en çekici yanı budur.

Gizli bir bahçenin pek çok feng shui avantajı bulunur. Soğuk rüzgârlardan korunaklı olduğu için buraya dikeceğiniz her şeydaha iyi tutar. Ayrıca rüzgârın olmaması oturup rahatlayacağınız bir yer anlamına gelir. Toprak erozyonu ya da rüzgârın vereceği zararlar gibi sorunlar da yoktur. Kokulu bitkiler buralara daha uygundur çünkü kokuları kalır. Ayrıca güneşli ve gölgeli alanlarla hoş bir denge yaratabilirsiniz (yin ve yang).

Gizli bir bahçenin içine küçük bir çeşme ya da havuz yerleştirmek hiç de.zor değildir. Bu Ch’i enerjisini yaratacağı ve artıracağı gibi, bahçeyi de daha rahat ve konuksever yapar. Aynca böyle bir gizli alanın üzerine sihirli kareyi yerleştirmek kolaydır. Bu size feng shüi’si olabildiğince kusursuz bir bahçe yaratma imkânı sağlar ve yaşamınızda hareketlendirmek istediğiniz alanları da rahatça canlandırabilirsiniz.

bahçe, bahçe mobilyası, gizli bahçe, bahçe düzenlemesi

Yorum Yaz

32 − 23 =