Bahçe Sulama Sistemleri

bahce-sulama-sistemleri (3)

Bahçe sulama sistemleri otomatik bahçe sulama veya damlama sulama sistemleri şeklinde olmaktadır. Bizlere göre yetişmiş ağaçlar için en ideal olanı damlama sulama sistemleri olduğu kanısındayız. Bu sulama sistemleri genellikle topraktaki su ve toprağın yapısı ile bağlantılıolarak sürekli değişen bir öğedir. Bu nedenle kumlu topraklar daha çok killi topraklarise suyu tuttukları için daha az miktarda suya ihtiyaç duyarlar.

Bahçe sulama sistemlerinden geniş bir alan var ise sulama fıskiyesi ile su akıtarak hem serinlik sağlamış oluruz hem de ağaçların ve çimlerin daha iyi sulanmasını sağlarız. Sulama fıskiyesi lastik hortuma bağlı, çeşitli yönlere suyu azar azar delikli boru düzeninden ya da tarhlar arasındaki geçişler boyunca düzenli aralıklarla boru düzeninden oluşur. Sulama fıskiyesi kendi etrafında dönerek etrafı sulamaktadır.

Bahçe sulama sistemlerinden bir diğeri de damlama sulama sistemidir. Bu damlama sulama sistemide aynı fiskiye gibi borulara belli bir sıraya göre delikler açılarak oluşan boru ile sulamadır. Fakat burada borular yerden giderek arıklar boyunca belli bir sıraya göre gider. Hızlı ve basit sulam akışı oluşturmak için ideal bir sulama yöntemidir.

bahce-sulama-sistemleri (10)

bahçe sulama sistemleri, bahçe sulama, bahçe, bahçe dekorasyonu

Yorumlar

  1. Can Çakır 11 Aralık 2013

Yorum Yaz

+ 26 = 30