Bebek Odası…

Pedagojik yönden hatırlanacak en önemli husus, her türlü konforu olan bir odanın çocuğun terbiyesinde oynadığı büyük roldür. Bu sayede ebeveynlerin sinir sistemlerinin de bozulmayacağını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Bebeklerimiz eğer odasında durmaktan zevk duyuyorsa evin diğer kısımlarını dağıtmaktan vaz geçer ve odasının varlığı kendisine yeterli bir meşguliyet olur. Bebeklerimiz, enerjisini, heyecanını merakını serbestçe, tehlikelerden uzak ve kendine ait bir odada giderme zevkini duyar. Güzel bir çocuk odasının üç özelliği olmalıdır. Geniş bir saha, güneş ışığı ve sessizliktir.

Odanın büyüklüğü, küçüklere rahatlıkla hareket imkanını vermeli, yerlere uzanma, yuvarlanma serbestliğine sahip olmalı ve bu odada bulunan eşyalar oyunları sırasında tehlikeli olmayacak nitelikte seçilmelidir. Işık ve güneş, evin güneş gören kısmındaki odalardan birinin bu işe tahsisi ile temin edilmelidir. Balkonlu veya teraslı  bir oda, çocuklara faydalanacakları ayrı ve küçük bir dünya yaratacağından şüphesiz ki  en iyi tercihler arasındadır. Sukunet ve rahatlık oturma odasına yakın olamayan bir odanın olması özellikle yatak nodasına yakın bir oda olmasına özen göstermemiz gerekmektedir.

bebek odası, bebek odası modelleri, bebek odası fiyatları

Yorum Yaz

+ 25 = 28