Bellona mobilya bebek odası 2016

ÇOCUK NASIL GELİŞİR?

Doğumundan üç yaşına kadar çocuğun bedensel ve ruhsal gelişmesi Bellona mobilya bebek odası 2016 ve bir dizi önemli evreden geçer ve bunları bazı belirtilerle ortaya koyar. Bütün bu belirtilerin nasıl geliştiğini ve ilerlediğini anlamak, kolaylıkla değerlendirmek olanağı vardır. Hareketlerdeki aşama, Bellona mobilya bebek odası 2016 ile gelişmenin önemli bir evresini oluşturur. 12 aylık bir çocuk, kendisinden istenen bir oyuncağı kıştırmalarla örülü olması çok doğaldır. 2 yaşındaki çocuk beden hareketlerinin niteliğine dikkat etmediği gibi, bunların niceliğine ve yoğunluğuna da aldırmaz. Gerçekten bu yaşlardaki bir çocuğun gün boyunca yaptığı hareketler, erişkin atletlerin en formda olanını bile yoracak kadar çoktur.

Genellikle 2 yaşındaki çocuk, sabahtan akşama kadar kendini Bellona mobilya bebek odası 2016 yalın rastlantıyla bulduğu oyunlarla oyalar. Onun için önemli olan, hareket etmek ve bir şeyler yapmaktır. İki yaşındaki çocuğun yeniden yatay boyutları edindiği görülür. Dikkat edilirse, söz konusu olan yatay boyutları “yeniden edinmektir”; yatay boyutlara yeniden dönmek değil. Gerçekten çocuk, düşeylik düşüncesini iyice sağlamlaştırmış ve ısrarla korumaktadır. Bir başka deyişle, çocuk artık hareketlerini ve oyunlarını yalnızca yukarıya doğru kurmak ve yöneltmekle kalmamakta, sağdan sola ya da soldan sağa yöneltmekte, kısacası, içinde bulunduğu düz alanın’ bütün olanaklarını kullanmaya çalışmaktadır. Sözgelimi, küçük küb biçiminde kutuları arka arkaya dizebildiği gibi, üst üste de koyabilir. Kutuları üst üste getirerek yaptığı kule, altı ay önceye oranla iki kat yüksektir; ne var ki yaptıklarının dayanıklılığında henüz önemli bir düzelme olmamıştır.

Bir şeyler yapma konusundaki bu eksiklik, iki yaşındaki çocuğun ellerini henüz etkili ve kesin biçimde kullanmadığını gösterir.

Bellona mobilya bebek odası 2016

Bellona mobilya bebek odası 2016

Bellona mobilya bebek odası 2016

Bellona mobilya bebek odası 2016

Bellona mobilya bebek odası 2016 Moda, Trend Bellona mobilya bebek odası 2016.

Yorum Yaz