Cenk Erol’un Evi

Çocukluğunu geçirdiği apartmanda uzunca süren kentsel dönüşümün ardından kendine yeni bir hayat kuran Cenk Erol’un sıcak detaylarla renklenen evindeyiz.

Yemek masası, Casa’dan alınmış. Bar ve üzerindeki mumluk, Crate and Barrel. Sandalyeler ve cam tavan aydınlatması, Parete. Aksesuarlar, Mudo Concept ve çeşitli seyahatlerden.

Kısa bir süre önce her yerin inşaat olduğu Kalamış’ta, sakin bir apartmanın girişinde buluyoruz kendimizi. Yıllar önce önünden hemen yürüyerek sahile inilen, balıkçı kayıklarının sesinin yankılandığı Kalamış’taki bu mahalle, önündeki park ile yıllar içinde farklılaşmış. Burada büyüyen Cenk Erol, yıllar içindeki bütün değişime şahit olmuş. Birkaç yıl önce iki bloktan oluşan binada kentsel dönüşüm planlanmış ve 3 yıl gibi bir zaman içinde yeni bir bina çıkmış ortaya. Kentsel dönüşümün nadir iyi örneklerinden biri burası. Binanın inşaatı, yalnızca müteahhitin kazanmadığı, ev sahiplerinin de mutlu olduğu bir çözümle sonuçlanmış. Dahası gerçekten çok iyi bir inşaat kalitesiyle, en kaliteli markalarla yenilenmiş daireler. Zevk sahibi ve titiz bir insan olan Cenk

Erol da daha kaba inşaat halindeyken müdahale etmek istemiş dairesine. Yakın bir arkadaşının vasıtasıyla İç mimar Oytun Berktan ile tanışmış ve çalışmalar başlamış. Dekorasyon çalışmaları sırasında iş nedeniyle Dubai’de yaşayan Cenk Erol, kıtalararası dekorasyon çalışmalarını kız arkadaşı Ayça Şahin sayesinde problemsiz bir şekilde yürütmüş. Sık sık İstanbul’a gelmeye çalışan Cenk, gelemediği zamanlarda da telefon ve skype üzerinden dahil olmuş sürece. Telefonun, skype’nin yetmediği noktada mailler girmiş devreye. Karte-lalar, seramikler, kumaş örnekleri mail üzerinden gitmiş gelmiş. Teknolojiyi Cenk’in kilometrelerce uzaktan sürece dahil olabilmesi için son derece efektif şekilde kullanan çift, birbirini tamamlayan bir yapıya sahip.

Projede olmadığı halde, şömine konusunda ısrarcı olan Cenk Erol, baca problemini bio yakıtlı şömine ile çözmüş. Şöminenin üstündeki aynalı ve altındaki ahşap bölüm, büyük depolama alanları olarak kullanılmış. Köşedeki sedir kanepenin altı da depolama alanı olarak kullanılıyor. Dekorasyonda renklerin gücünden olabildiğince yararlanmaya çalışan çift, sanat eserlerine de çokça yer ayırmış.

Cenk Erol ve Ayça Şahin, televizyon seyrederken rahatlıkla uzanabildikleri geniş köşe kanepelerinde poz verdi.

Şekilde birbirine eklenebilen, ödüllü sehpası yerleştirilmiş. Kanepe, Atölye’den alınmış. Televizyon ünitesi, mekana özel olarak iç mimar tarafından tasarlanmış ve ürettirilmiş.

Cenk Erol'un Evi_28.jpg

Cenk Erol'un Evi_23.jpg

Cenk Erol'un Evi_22.jpg

Cenk Erol'un Evi_29.jpg

Cenk Erol'un Evi_17.jpg

Cenk Erol'un Evi_19.jpg

Cenk Erol'un Evi_18.jpgCenk Erol'un Evi_30.jpg

Yorum Yaz

85 − = 76