Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Ebeveynler için bir evde en önemli odalardan birisi de çocuk odasıdır. Bu sebeple bu odanın tasarımı güzel bir şekilde dekore edilmelidir. Ebeveynler çocuklarının odasında huzurlu, mutlu ve rahat olmasını ister. Ayrıca rahat oyun oynamaları için alanları olmalıdır. Kısacası onlar hem eğlenirken güvenli ve rahat olması gereken bir çocuk odasına sahip olmalıdır.

Çocuk odası tasarımı yaparken mutlaka çocuklarınızın fikrini alınız. Hatta odalarının tasarımında onlar ön planda olsun ve siz sadece fikir vermekle kalınız. Çocuk odası dekorasyonu yaparken onun hobileri, ilgi alanlarını yansıtacak düzenlemeleri yapınız. Öncellikle renk seçiminden başlayınız. Odada ana rengi ne olacağına karar veriniz. Alacağınız ürünleri de bu renge uyumlu olacak şekilde seçiniz. Örneğin; kırmızı renk seçtiyseniz bu renge uyumlu renk seçimleri yapmalısınız.

Çocuk odası tasarımlarında aydınlatmada oldukça önemlidir. Okul çağında olan bir çocuğunuz varsa ders çalışmaya uygun bir ışık şiddeti olması kesinlikle şarttır. Düşük ışık öğrenme düzeyini düşürecekken, yüksek ışık şiddetide aşırı derecede uyarılmışlık hissettireceği için olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle doğru aydınlatmalar tercih ederseniz çocuğunuzun göz sağlığına da dikkat etmiş olursunuz. Masa lambası, gece lambası ve tavan aydınlatması çocuk odaları için yeterli olacaktır.

Dekoratif ürünler seçerken de hayal gücünüzü kullanın ve çocuğunuzun hangi tür objeleri görmekten hoşlanacak bunları belirleyiniz. Genç ve çocuk odaları için en fazla kullanılan objeler duvar kağıtlarıdır. İlginç, çizgi kahramanlar odaya farklı bir tarz katacaktır. Böylece onlara harika bir çocuk odası hazırlamış olacak, çocuğunuzun ruhen sağlam olmasını sağlayacaksınız.

Kaynak: Dekorup – Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri » Çocuk Odası | Ev Dekorasyon ve Mobilya ...çocuk odası dekorasyon fikirleri çocuk odası 23 ağustos 2015 0 ...

Yorum Yaz