Çocuk Odası Perde Modelleri

Evlerimiz zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz, huzur ve güvenle yaşadığımız yaşam alanlarımızdır. Bu yaşam alanlarımızın daha şık, daha güzel olmaları için çeşitli eşyalar ve aksesuarlar kullanmaktayız. Kullandığımız eşyaların renklerinin ve tarzlarını birbiriyle olan uyumuna dikkat ederiz. Evimizde her odanın ve bölümün bir kullanım amacı vardır. Çocuklarımız için de bir oda ayırır ve orada daha özgür bir ortamda yaşamalarını sağlarız. Çocuk odaları için özel hazırlanmış mobilyalar yanında yine özel hazırlanan çocuk odası perdeleri kullanılmaktadır.

Bu perdeler genellikle daha renkli, daha farklı desenli ve daha basit kumaşlardan yapılmaktadır. Perdelerde bazen masal kahramanlarının simgeleri ya da sevimli hayvan figürleri kullanılmakta ve çocukların hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olunmaktadır.

Çocuk odası perdeleri kız çocuklar için pembe renklerde, erkek çocuklar için mavi renklerde tercih edilmektedir. Ancak çocuklar birlikte kalıyorsa pembe ve mavinin bir arada kullanıldığı renkler tercih edilebilir. Bunu yanında sarı ve lila gibi renkler de kullanılabilir. Çocuk odalarında renk ve desen yanında kullanım kolaylığı da önemlidir.

Çocuk Odası Perde Modelleri ResimleriYorum Yaz

− 1 = 2