Çocuk odası sticker modelleri 2016

İki yaşındaki çocuk

Genellikle 1,5 yaşına kadar yapmayı öğrendiği bütün hareketler, 2 yaşına geldiğinde kusursuzlaşırlar. Kuşkusuz, hareket becerisindeki bu aşama, çocuğa coşkulu olma, yılmama, kendine güven ve girişken bir kişilik kazandırır. İki yaşındaki çocuk hareket etmekten çok hoşlanır, herhangi bir biçimde Çocuk odası sticker modelleri 2016 ve her an bir şeyler yapmak ister. Kasların çalışmasının yaşamının temel amacı olduğu, hattâ hiç bir sınır tanımadığı,dur durak bilmediği söylenebilinir. Hareket gelişmesinin bu “patlama” evresinde izlenen davranışların üstünkörü, beceriksiz ve ya lemi gerçekletirmesini sağlarlar. Güçlük çekerek de olsa kendi kendine yemek yiyebilir. Hattâ başkasının onu yedirmesine öfkelenerek karşı çıkar; mamasını yere ve masanın üstüne dökerek, üstüne başına bulaştırarak tepki gösterir. Düşürdüğü eşyaları şöyle ya da böyle yerine koymayı başarır.

Sözgelimi başparmağıyla işaret parmağı arasında küçük bir topu rahatça tutabilir ve şişe gibi dar ağızlı bir açıklıktan bu topu geçirebilir; bir anahtarı kilide sokmayı, hattâ bazı durumlarda Çocuk odası sticker modelleri 2016 ile kilidin içinde döndürmeyi başarabilir. Bu tür başarıların sakıncalarından biri, gaz musluklarını açmak gibi oldukça tehlikeli girişimlerde bulunabilmesidir. Denge 11,5 yaş arasında, çocuğun hareketlerinde büyük aşamalar görülür. Elleriyle neler yapabildiğini daha önce söylemiştik. Ama en büyük başarısı, ayaklarıyla yaptığıdır. Daha açık ve kesin söylenirse, edindiği en önemli yeni beceri, bedensel dengesidir. Bu beceri çocuğa oldukça önemli başarılar sağlar. Sözgelimi, bir sandalyede oturabilmekte, bir mobilyaya tırmanıp üstüne çıkabilmekte, daha da önemlisi yürüyebilmektedir. Bir buçuk yaşına geldiğinde artık merdivenler bile korkulacak şeyler değildirler: Oysa merdivenler kısa süre önce, çaresizlikle üstünden düşüp yuvarlandığı baş döndürücü tuzaklardı.

Merdiveni çıkması için çoğunlukla birinin yardımı gerekir ama, inmesi için yardım gerekmez. Bir uçuruma doğru kendini atıyormuş duygusuna kapılır, sakıngan ama belli bir kararlılıkla davranır. Hiçbir şey yapamazsa merdivenden geri geri ellerini ve ayaklarını kullanarak iner. Ayrıca bu yaşlardaki çocuk, yürüme konusundaki becerisini eşyaları itip kakmakta kullanabilir. Sözgelimi bir Çocuk odası sticker modelleri 2016 yerinden oynatmak için iter ve bundan son derece hoşlanır; küçük bir arabayı ya da gücünün yettiği, bulunduğu yerden oynatılabi

Cocuk odası sticker modelleri 2016 eviniz için Cocuk odası sticker modelleri 2016 Agatanın ünlü eserinden alıntı, et de David de başka bir yere gitmeyi istemezlerdi çünkü evlerini seviyorlardı. Hem zaten yaz tatili için gelmeyi tasarlayan hısım akraba ne olacaktı? Dorothy, Henüz yer ayırtmak için acele eden olmadı, dedi. Fransa’ya gittiler, arabayla. Harriet için bu gezi baştan sona mutluluk oldu. Çocuklarını ona geri vermişler gibi geliyordu. Onlara doyamıyordu, onlar da annelerine doyamıyorlardı. Hele Paul, Harriet’in Ben yüzünden malınım kaldığı bebeği, bu üç yaşındaki canayakın, sıcacık, sevilesi çocuk gene onun bebeciği olup çıktı. En Ucuz Cocuk odası sticker modelleri 2016, Güzel Cocuk odası sticker modelleri 2016 2016.

Cocuk odası sticker modelleri 2016

Cocuk odası sticker modelleri 2016

Cocuk odası sticker modelleri 2016

Cocuk odası sticker modelleri 2016

Cocuk odası sticker modelleri 2016

Cocuk odası sticker modelleri 2016 Moda, Trend Cocuk odası sticker modelleri 2016.

Yorum Yaz