Country tarzı ev dekorasyon modelleri

country-tarzi-ev-dekorasyon (1)

Günümüzde ev dekorasyonu oldukça önemli bir hal almış durumdadır. Ev dekorasyonu konusunda özel olarak mimarlar tutulmakta ve birçok zengin insan evlerini yeniden dekore ettirmektedirler. Bu dekorasyon çeşitlerinden bir tanesi country tarzı ev dekorasyon modelleridir. Bu tarz evin anlamı evin ilk şekline uygun olarak dekore edilmesidir. Yani bir ev örneğin 1960 yıllara ait ise ve günümüzde yeniden dekore edilmek isteniyorsa ve de dekore ettirecek kişi, ilk hali ile bunu istiyorsa country tarzı ev dekorasyon modellerinden birini tercih edecektir. Bu şekilde evi ilk günkü gibi olacaktır. Daha çok İngiliz tarzı olarak da bilinen bu yöntem ülkemizde de bazı yerlerde kullanılmıştır. Özellikle tarihi eserlerin yeniden restore edilmesinde tercih edilen bir yöntemdir. Burada önemli olan dekore edilen evin ilk günkü hali şeklinde hitap ediyor olmasıdır. Kullanılan eşyalardan tutun, evin rengine kadar her şey ilk günkü gibi olmalıdır. Duvarların renkleri, tavan rengi, avizeler, kapılar kısacası evde bulunan her eşya ilk inşa edildiği döneme uygun olarak yapılmak zorundadır.

Country tarzı ev dekorasyon modellerinde genellikle pastel renkler tercih edilir. Bunu sebebi pastel renklerin eski bir hava vermesidir. Bu dekorasyon modelinde İngilizlere ait dekorasyon ürünleri de bolca tercih edilir. Buna örnek olarak çiçek desenli kumaşları verebiliriz. Çiçek desenli kumaşlar genellikle oturma gruplarında veya perdelerde kullanılır. Aynı şekilde masif ahşap mobilyalar da country tarzı ev dekorasyon modellerinin vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Bu iki dekorasyon malzemesinin yanı sıra kır temalı devar tabloları da sıkça tercih edilir. Porselen tabakları mutfak için unutmamak gerekir. Günümüz ev hanımları tarafından pek de tercih edilen bir dekorasyon durumu değildir. Ancak kullanıldığı veya evinize uygulandığı zaman bambaşka bir hava verebilir. Bu nedenle tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır.

Ülkemizde daha çok eski tarihi yapıların restorasyonu işlemlerinde mimarlar tarafından tercih edilir. Kullanılan eşyalar günümüzde üretilen eşyalardır. Fakat bu eşyalara eski görünüm veya kullanıldığı döneme ait bir görünüm verilir. Country tarzı ev dekorasyon modellerinin en önemli ve ilgi çeken özelliği kesinlikle tarihi olmasıdır. Bu tarzın bir diğer adı da aslında kır evi stilidir ve daha çok İngilizler tarafından kullanılır. Evinizi dekore ettirmek istiyorsanız ve dekorasyon sonunda evinizin ilk günkü halini almasını istiyorsanız tercih edeceğiniz tek dekorasyon yöntemi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Country tarzı ev dekorasyon modelleri ResimleriYorum Yaz

59 − = 58