Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017

Evin geneline hakim olan renkli tasarım anlayışı yatak odasına da hakim olmuş. Yatak örtüsü, Zara Home. Yatak, Profil Design. Yatak odasının içinde yer alan banyo, otel odaları örnek alınarak tasarlanmış. Jaluzili, camlı bir kapı ile odadan ayrılan banyoda dev yağmur duşu yer alıyor.

Ayça daha yapıcı; Cenk daha titiz olan taraf; her şeyin birebir planlandığı gibi gitmesi, hassas olduğu konu. Bu yüzden dekorasyon sırasında Ayça’ya çok iş düşmüş.

Evin enerjik olmasına özellikle özen gösteren çift, renklerin gücünü evin her yerinde kullanmaya özen göstermiş. Ho-uzz uygulamasında bir evde gördükleri geometrik desenli duvar kağıdını çok beğenen çift, evlerinin girişine bunu yerleştirmeye karar vermiş. Benzeri bir duvar kağıdı bulamayınca iki ay bekleyerek Addresistanbul’daki My Wallpaper aracılığıyla İngiltere’den bu kağıdı getirtmiş.

İnce uzun bir salon, üç oda, iki banyo ve mutfaktan oluşan evde aynaların gücünden de yararlanılmış. Salonu üçe bölen iç mimar, kanepenin ve televizyonun yer aldığı bölümü, genişlik hissi yaratmak için aynalı bir duvarla hareketlendirmiş. Aynalı duvarın önüne raflar yerleştirilmiş. Buraya az ve öz obje yerleştirmeye dikkat eden ev sahibi çift, yurt dışı seyahatlerinde aldıkları obje ve sanat eserlerine burada yer vermiş. Ayna kullanımı, salonun diğer ucunda, şömine bölümünde de devam ettirilmiş. Ferah, aydınlık, renkli ve enerjik salon, evin geri kalanı hakkında da fikir veriyor aslında. Evin geneline hakim olan enerjik duruş, ev sahiplerinin renkli kişiliğini de ortaya koyuyor.

Giyinme odası, son derece fonksiyonel şekilde tasarlanmış. Beyaz dolaplar ve fonksiyonel çekmeceler sayesinde her şey düzen içinde.

Çalışma odası beyaz ve mavi tonlarının uyumunu yansıtıyor.

Koridora farklı boyutlarda beyaz çerçeveler içinde siyah-beyaz resimler asmak isteyen çift, henüz içlerine sinen resimleri bulamadıkları için bu projeyi rafa kaldırmış. Koridor ve mutfak zemininde leke tutmayan, silinebilen, hasır görünümlü malzeme tercih edilmiş.

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _6.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _8.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _4.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _9.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _1.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _3.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _7.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _2.jpg

Değişik Ev Dekorasyon Objeleri 2017 _0.jpg

Yorum Yaz