Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon Modelleri

 Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon birçok yerde yapıla bilindiği gibi özelikle mobilya üzerinde yapılan dekorasyon çok daha fazla göze hoş gelir. Tüm insanlık tarihi boyunca dekorasyon insanların yaşadıkları mekânlar üzerinde gelişmeler kaydetmişlerdir. Bu gelişmeler sonuncunda insanların kendilerine olan güveni artmakla birlikte göze daha güzel gelen ortamlarda yaşamışlardır. Zamanla büyük firmaların bu alanda ki çabalarından sonra firmalar dekorasyon olgusunu geliştirmiş ve bu alana yönelik yüzlerce hatta binlerce firma kurulmuştur.

Dekorasyon demek aslında süslemek demek evin içini yada dışını, çalışma ortamımızın iç yüzünü yada dış yüzünü değiştirmek süslemek dekorasyonla yapılacak bir şeydir. Mobilyada dekorasyon da bununla eştir örneğin bir koltuk takımı odanın içerisinde hangi yerde durursa daha iyi görünür odanın boyasının rengi ile yerlerin rengi mobilyaya ne kadar uyumlu mobilyaların duracağı yer güneş ışığını hangi açı ile alıyor bunlar dekorasyon yapımı için çok önemli. Bu sadece oturma odasın ile sınırlı değil bahçede, banyoda, yatak odasında insanın yaşadığı her yerde dekorasyon yapmak mümkündür.

Örneğin bahçedeki sandalyeler eskimiş birkaç iyileştirme yapıp yeni bir dekor çıkartabiliriz.  Boyama yada tahtadan olan oturağını plastik yada çelik yada başka bir materyalle değiştirip kullanmamız mümkün olduğu gibi. Yada evimizde bulunan eski dolap yeniden boyayım kullanmamız yerini değiştirmemiz evin dekorunu değiştirecektir. Evin dekorunu değiştirmek için çok para harcamaya gerek yok. Bazen hiç para harcanmadan dekoru değiştirmek mümkündür. Oturma odasının dekorunu değirmek için oturma takımının üzerini örtüsünü değiştirebiliriz yada yerlerini değiştirebiliriz, tv masasını yerini değiştirebiliriz sadece böyle küçük değişiklikler yaparaktan dekorasyonu değiştirmemiz mümkün olabilir.

Mesela cam vazonun üzerine evdeki boyalarla bir resim yapmak yada ahşap tablonun veya ahşap dolabın boyamak rengini değiştirmek bunların hepsi birer dekorasyondur. Dekorda yapılan herhangi küçük yada büyük değişiklikler dekorasyonda yapılmış değişiklik olarak çıkar. Bir çok kişi bunlarla uğraşmak yerine firmalarla iletişime geçip ev yada çalışma ortamının dekorasyonunu değiştirmek istiyor olabilir. Çünkü her insanda evdeki yada herhangi bir yerdeki dekoru değiştirme güzelleştirme yeteneği olmayabilir. Bunu yapan değişik fikirlerle çalışmaya hazır dekorasyon firmaları mevcut.

Yorum Yaz

68 + = 74