Desenli Abajur Modelleri 2014

Lamba ışığının, belli bir noktaya yöneltip, daha da yumuşatmaya yarayan nesneye Abajur adı verilmektedir. Kısaca siperlikli lamba olarak da adlandırıla bilinir. Ev dekorasyonunda eskiden günümüze kadar hem ihtiyaca yönelik hem de mekana ayrı bir tarz kazandırması nedeni ile desenli  abajur modelleri zevkle kullanılmaktadır.

On yedinci yüz yıl itibari ile bu sistem lambalar üzerinde kullanılmaya başlanmış olan, gözü rahatsız etmeyen, daha loş ve yumuşak bir ortam yaratan desenli abajur modelleri mekânları süslemeye devam etmektedir. Tercihe göre ışık geçirmeyen kalın kağıt, metal ya da yarı saydam cam, porselen, kumaş, hasır gibi seçeneklerle meraklılarına değişik alternatifler sunmaktadır. Zaman içinde her şeyde olduğu gibi abajur modellerinde de değişiklikler olmuş ve modaya bağlı farklı, model, renk, desen seçenekleri ile mekânlarımıza canlılık kazandırmıştır.

Zaman içerisinde opalinden yarı küresel abajurlar, tavan askısı bakır abajurlar, yuvarlak lambalara takılan koni biçiminde abajurlar, silindir biçiminde abajurlar kullanılırken, günümüzde oldukça modern, değişik model ve renklerde desenli abajur modelleri üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Desenli Abajur Modelleri 2014 ResimleriYorum Yaz

− 4 = 4