Dış Mekân Aydınlatmasında Dikkat Edilecek Noktalar

Aydınlatmaların nereye konumlandırılacağına yapım aşamasında karar vermek gerekiyor, o yüzden gerekli tesisatın, bahçe yapımı öncesinde kurulmasında fayda var.

Sizin ve çiçeklerinizin risk almaması için yeraltından geçecek tesisatta kullanılan malzeme de su geçirmez ve dayanıklı ürünlerden seçilmeli.

Işıklandırmayı çok abartmamalı. Bu durum bahçeyi adeta bir futbol sahası gibi gösterir. Geçitlerin, merdivenlerin başlama ve bitme noktalarının önemli ışıklandırma noktaları olduğunu gözden kaçırmamalı.

Merdivenlerde tüm basamakları aydınlatmak yerine sadece birkaç basamağı aydınlatarak daha dramatik bir etki yaratılabilir.

Bitkiler ve ağaçlara gizli aydınlatmalar yerleştirmek teatral bir atmosfer yaratır. Dimmer’lı bir sistem ile ortamdaki etkiyi de dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bitkilere zarar vermeyecek ampulleri tercih etmektir. Işığın direkt bitkilere gelmemesi de önemli bir ayrıntıdır. Çünkü böyle bir ışık, bitkilerin yanmasına sebep olur.

Dış mekânda kullanacağınız aydınlatma, aşırı soğuk ve sıcak hava koşulları, kir, ısı gibi zorlu durumlara maruz kaldığında çabuk yıpranmayacak, dayanıklı ürünlerden seçilmeli.

Dış Mekân Aydınlatması | Evimin Dekorasyonu

Dış Mekan Aydınlatma \u2014 Dış Mekan Aydınlatma alımı, fiyatı, Dış …

Bodrum Dış Mekan Aydınlatma – Bodrum Bahçe Aydınlatma – Bodrum …

Dış mekan aydınlatması – Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel …

Tepta Aydinlatma

Dış Mekanlar İçin Aydınlatma Örnekleri \u203a Ev Dekorasyon Fikirleri …

PROJELER | PAARLA

Bahçe Aydınlatma » Dış Mekan Aydınlatmaları | TRTEX

Dış mekan aydınlatması – Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel …

Dış Mekan Aydınlatma Modelleri \u2013 Ev Dekorasyon ürünleri

Philips / Massive München Dış Mekan Aydınlatma Sarkıt -\u0026gt; Philips

DIŞ MEKAN LED AYDINLATMA | Ledli Tabela ve ışıklı reklam Sistemleri

Yorum Yaz