Dubleks Ev Dekorasyonları 2017

Yaz aşkından

BİR HAYATI PAYLAŞMAYA

Silivri’de tasarımı İç Mimar Seda Serdaroğlu ve Mimar Ayça Akalın tarafından gerçekleştirilen dubleks bir evdeyiz. Projeyi evin aynı zamanda hem sahibi hem de tasarımcısı olan Serdaroğlu’ndan dinliyoruz.

Salonda yer alan kanepe ve sehpa Mudo Concept’ten alınmış. Mobilyaların evdeki genel havaya uygun, sade renklerle uyumlu olmasına özen gösterilmiş.

Ev dört mevsim kullanıldığı için gri tonları da dekorasyona dahil edilmiş. Salonda kullanılan yan sehpa, abajur ve halı, IKEA’dan alınmış. Aydınlatmalar Şişhane’den seçilmiş ve sonrasında bir uyum içinde hepsi birbirine modifiye edilmiş. Yazlık ev olduğu için çok da yüksek bütçeli mobilyalar almak istemediklerini belirtiyor ev sahibi. Eski merdiven evin yeni tarzına uygun olarak siyaha boyanmış.

Albayrak Tatil Köyü’nde yer alan bu dubleks evin temellerinde bir aşk hikâyesi yatıyor. Çocukken yaz aylarını Albayrak Tatil Köyü’nde geçiren ev sahibi Seda ile eşi Teoman Serdaroğlu’nun ilişkileri bir yaz aşkı olarak başlıyor. Burada tanışan, yazlarını burada geçiren iki genç daha sonra evlilik kararı alıyor. Evlendikten bir süre sonra çocukları Alp dünyaya gelince yazları rahat edebilecekleri bir yazlık ev arayışına giriyorlar. Çocukluklarının geçtiği, aşklarının filizlendiği bu site aynı zamanda İstanbul’a olan yakınlığı, güzel denizi ve doğası sebebiyle ilk tercihleri oluyor ve burada kendilerine naif ve huzurlu bir yuva yaratıyorlar. Kendi deyimleri ile eskiye dönüş yapıyorlar. Çift, aldıklarında harabe gibi villayı dört duvar bırakıp kendi zevklerine göre baştan tasarlamış. Evi planlarken çocuk faktörünü hep göz önünde bulundurmuşlar, onu engelleyecek bir şey olsun istememişler. Bahçe ile bütünleşecek düzayak, ferah, dingin, az eşyalı bir ev olmasına özen göstermişler. Evin içinden bakıldığında da yalınlık ve sadelik dikkat çekiyor. Ev sahibi Seda, evi düzenlerken sitede yer alan diğer evlerin tasarımının dışına çıkmak istemediğini, aykırı bir mimari yapı olmamasına özen gösterdiklerini belirtiyor. Evin genelinde na-türel renk tonları uygulanmış, dış cephede ve evin içinde kullanılan mobilyalarda en çok grinin tonları kullanılmış. Mimar Ayça Akalın, ev sahiplerinin evi dört mevsim kullanabilmeleri için evin geneline yerden ısıtma yaptıklarını belirtiyor. Evin konseptine uygun olması açısından çatı için gri tonlarında kiremit bulmaya çalıştıklarını ama çok zorlandıklarını anlatıyor. Evin hem yazın hem de kışın kullanılabilmesi için cephede mantolamaya önem vermişler, deniz kenarı olduğu için zeminde güçlendirme yapılmış ve rutubete, neme karşı taş zemin uygulanmış. İç mekanda ferah ve yalın mobilyalar dikkat çekiyor. Evin içinde yer alan tüm ahşap mobilya uygulamaları Seda Serdaroğlu tarafından tasarlanmış ve Umut Mobilya’ya yaptırılmış. Evin genelinde yer alan ahşap mobilyalarda mat lake kullanılmış. Alt katta yer alan salonda ahşap bir separatör dikkat çekiyor. Salonda iki ayrı mekan yaratmak istediklerini belirten Serdaroğlu, dışarda verandada oturdukları sırada da televizyon seyretmek istediklerini, bu bölücü separatör sayesinde de bunu sağladıklarını belirtiyor.

teraslar-icin-dekorasyon-fikirleri.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-13.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-5.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-16.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-3.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-6.jpg

moda-dublex-celik-ev-fiyati.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-2.jpg

Dubleks-Ev-Merdiven-Dekorasyonu-9.jpg

Yorum Yaz