DUVARDA TABLO ESPRİSİ

Tarihi binanin duvarlanni süsleyen dekoratif amagli resimlerin birgogu, ‘saydam boya ’ teknigi He galişdarak gergekleştirilmiş.
Bu teknikte, koyu bir fori üzerine yari saydam boyalar sürülup, ozel bir aletle istenen gorüntüler elde edilmeye galişdiyor. Piyasadaki akrilik boyalari sulandirarak da, kendiniz saydam boya elde edebilirsiniz. Profesyoneller boyayi sulandirwi ve gozücüyle kariştirarak saydam boyalarim kendileri hazirliyorlar.

Boya nasd elde edilmiş olursa olsun, kullamm teknigi ayni. Bezle uygulandiginda, asd fon üzerine (beyaz veya renklifon) saydam boya sürüldukten sonra nemlendirilmiş bir bez pargasiyla sile site, alttaki fonun rengi üste gikardarak duvarda arzu edilen soyut etkiyaratdmaya galişiliyor. Ayni teknigi geniş, yayvan ve kuru bir firgayla, boya henüz daha tazeyken gecerek de uygulayabiliriz, bu dn firca darbelerinin gorünümüyle ayri bir hava verir zeminimize; ancak boyle bir galişmayi üzerine yapacagimiz duvarlarin gatlaksiz, pürüzsüz ve tertemiz olmasi şarttir. Günümüzde boya sanayü, gok gabuk kuruyabilen gozücü ve sulandiricdarla zengin renk segeneklerine olanak saghyor.

‘Saydam boya ’ tekniginde iki etap var: Zemindeki fonun hazirlanmasi ve fon üzerindeki galişma. Boyle bir galişmayla duvarlara eski gorünümü kazandirabilirya da plastik badana ile boyanmq duvara, mermerya da granit gorüntüsü verebilirsiniz.
Solda. Ebeveyn yatak odasinda patine bir duvar süsü.
Sagda. Ayni odada pencereier, gift kat damaskus perdelerle giydirilmif. Ferforje ayakli lamba, ’40’li yüiardan kalma..
Altta solda. Paul Mathieu ile Michael Ray tasarimi, ginar ve limon agacindan makyaj masasi. Altta sagda. Banyoda lavabo, bitpazarindan bir tuvalet masasi gevresinde dekore edilmi?.
yerleşmiş olan ünlü tasanmcilar Paul Mathieu ve Michael Ray ile tanisinislar ve dekorasyon işini bu ikilive vermişler.
Malikanenin yeniden düzenlenmesi igin gerekli kaba insaat (bolmeler, merdivenlerin iptali, tavanlar) bir yil sürmuş.
Birkag mekamn yerini belirleme dişmda dekoratorlerine beyaz kart verdiklerini soylüyorlar: bovlece onlar da büyük bir ozgürlük iginde yeteneklerini konuşturma firsati bulmuşlar.
Dekorasyonun gikiş noktasim nütolojide Diana tarafindan geyige d6nüşturülen Acteon’im oyküsü oluşturuyor. Geyik Acteon’u bahge havuzunun iginde de gorebiliyorsunuz, bronz heykelcikler ya da kütüphaneye resmedilmis olarak da!
XVüI. yüzyil Aix kültürel ya.sartnniri giderek yok olan gizgileri de dekorasyona yansitilmiş: Yunus baliklari, Bacchus, güneş, kenger yapraklan, kanepeleri giydiren brokarlar ve mutfaga kadar pencerelerde drapeler oluşturan damaskolar…
Taragava ve yemek salonuna agilan yüksek tavanli geniş mutfaktaki, Paul Mathieu ve Michael Ray tarafmdan tasarlammş ve yerel bir usta tarafmdan liretilen büfenin gekmecelerinin üzerine Provence h 5air Frederic Mistral in bir şüri kazili. Büfe; gagdaş rustik kopyalanndan 90k daha ustaca gergekleştirilen bir parga. Eski mutfaklarda oldugu gibi hemen yam başinda vine masif cevizden bir ekmek dolabi ve tabakganagm yerleştirildigi asma dolaplar var. Bütün bu gabalar, gegrnisleki degerlerin korumnasma yonelik ve son ustalarm el becerisinin bir ürünü. Yemek salonundaki ferforje avizenin cam fanuslan, Marsilyali cam ustalan tarafmdan üfleme cam teknigiyle gergekleştirilmiş. Mekamn duvarlan dogal pigmentlerle renklendirilmiş kiregli sivayla sivah. Banyoda duvarlar. damarli mermer plakalarla kapli. Bir zamanlann gorkemli malikanesi, gegmişe saygili dekoratorleri, sanata duvarli evsahipleri ve usta bir ince marangozun katkilanyla eski pinltih günlerine yeniden kavusmus.
Altta. Malikanenin yerle?im plant Girif katinda yer alan geniş mutfak, yazlik taragaya ve yemek salonuna agiliyor. Salon, giri?in sol tarafinda yer aliyor.
Modern banyolar igin dun banyo perdeleri yeterliyken, bugun duş kabinleriyle donatiyoruz banyolari. DOn kuvetin ne onemi var derken, bugun gagdaş akrilik kuvetler banyolardaki yerini goktan almaya başladi bile.

işte banyo kuiturunun boyiesine hizia degiştigi bir donemde TOrk tuketicisini duş kabini kavrami ile tamştiran intermart, bugun turn islak hacimler igin yepyeni gozümler sunuyor…

Dunyanin dort bir tarafina yayilan 127 şirketiyle bir dunya devi olan Masco Corporation /ABD grubuna baglanan Intermart’ta, aliştigmiz Dusakabin’lerin, Banetti Banyo Mobilvalan’nm ve Teknomar Dus Tekneleri’nin yamsira, hidromasaili akrilik kuvet ve tekneler, banyo aksesuarlari, armaturler ve dus takimlari ile de karşilaşacaksimz.

Hazirhkli olun, artik banyonuzu baştan aşagiya yenilemek igin yalmzca intermart’a geleceksiniz.

E-TABLO

2-parcali-asimetrik-kanvas-tablo-afremov-i-4546-30-B.jpg

Modacanvas Soyut 150×100 cm Kanvas Tablo – evmanya.com

Kanvas Tablo

Leonid Afremov Tablo Women 026

Tablo modelleri 18 Tablolar – Resimvar.com

Yağlı Boya Kanvas Tablo (3A01) | Parçalı Kanvas Tablolar, 3 …

Yorum Yaz