En Güzel Villa Örnekleri 2017

“Bodrum ve zemin katı ile birinci kat tamamen kullanıma açık alanlardan oluşuyor, her katın kendine ait bir dili var fakat katlar arası geçişlerde bütünlüğün bozulmadığı kolayca fark edilebiliyor.”

Tasarımca Design Ofis tarafından Çeşme, Alaçatı’da projelendirilen villa beş oda bir salon ve üç banyodan meydana geliyor. Tasarımda kullanılan beyaz ve turkuaz ile Alaçatı’nın huzurlu atmosferiyle kullanıcının pozitif enerjisinin harmanlanması düşünülmüş. Alaçatı Villa 300 metrekare iç mekan ve 500 metrekare peyzaj ve bahçe alanlarından oluşuyor. Zemin katında; ana mekanın yalınlığı ve doğayla iç içe olabilmesi yarı açık mekanlarla sağlanmış. Ön cephedeki büyük pencereler salon ve verandanın bütünlüğünü bozmadan, iç mekanla dış mekan arasında doğal bir geçiş oluşturmuş. Bodrum katında ve üst katta bulunan özel yaşam alanlarında ise ayrıntıların çoğu doğal dokulara odaklı tasarım yaklaşımını destekler nitelikte. Modern bir ailenin çağdaş günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam alışkanlıklarını desteklemek amacıyla farklı malzemeler ve yaklaşımlar tek bir çatı altında birleştirilerek, tasarlanan her mobilya ve seçilen her ürün ile zamansız mekanlar oluşturulmuş. Tasarımca Design Ofis bu projeye başladığında evin inşaatı yeni bitmiş fakat ev kullanıcı taleplerine cevap vermeyen bir durumda olduğundan hem iç mekan hem de peyzaj düzenlemesi yapılarak eve yeni bir kimlik kazandırılmış. Evin hem dış cephesi hem de iç mekanlar komple soyulmuş. Kullanılabilir halde olmayan bodrum katını kullanılabilir hale getirmek amacıyla izolasyon çalışması yapılmış ve alana iki oda ile bir banyo eklenmiş. Zemin katındaki mutfağın yeri değiştirilmiş. Evin ön girişi iç mekandan dışarıya alınarak salon büyütülmüş. Ayrıca bir banyo eklenmiş. Merdivenler onarılıp mermer ile kaplanmış. Üst katta ise küçük bir balkon daha oluşturup var olan galeri kapatılarak yeni bir kullanım alanı oluşturulmuş. Tasarım ofisi her odaya kullanıcının talepleri doğrultusunda yeni bir kimlik kazandırmış. Dış mekandaki havuz dört kişilik bir aile için çok küçük olduğundan büyütülmüş ve peyzajı da tamamen evin yeni haline göre düzenlenmiş. Dış cephe de klasik Alaçatı mimarisinden uzaklaşmadan değiştirilmiş. Sahip olduğu renkler ve doku ile hem oraya ait, hem de diğerlerinden farklı olmuş.

“Seçimler tabii ki Alaçatı’nın mimari dokusuna uygun şekilde yapıldı, zaten ev sahiplerinin de isteği bu doğrultudaydı. Onun dışında özel mekanlar için özel zevkler göz önünde bulunduruldu.”

Hareketli mobilyalar, halı ve aksesuarlar, Mudo Concept’ten seçilmiş. Sabit mobilyalar, Dif Mobilya tarafından özel olarak üretilmiş. Aydınlatmalar, Modo Light ve Mudo Concept’ten; zemin kaplamaları, Massive Parke’den alınmış. Perde, Mareper Perde’ye diktirilmiş.

“Ev sahipleri Londra’da yaşan dört kişilik bir Türk aile. Projeyi bize Eylül 2015’te teslim ettiler ve Haziran 2016’da bitmiş halini gördüler. Proje başlarken bize sadece kişisel zevklerinden ve huzurlu bir ortamda sakin bir yaz geçirmek istediklerinden bahsetmişlerdi. Onun dışındaki renk, ürün ve aksesuar seçimlerini tamamen bize bıraktılar.”

villa-modelleri-ornekleri-9.jpg

villa-tasarimlari-pdn_original.jpg

villa-dekor-op.jpg

villa-modelleri-betonarme-boh_original.jpg

cekmekoy-villa_original.jpg

2017-En-güzel-yatak-odası-dekorasyonları.jpg

modern-villa-projeleri-vot-1_original.jpg

En-Guzel-Villa-Modeli-Ornekleri-150x150.jpg

modern-villa-modelleri-lnt_original.jpg

En-güzel-yatak-odası-perde-modelleri-örnekleri-tasarımları-2016.jpg

Yorum Yaz