Ev Dekorasyon Kombinleri

Sizi tanıyabilir miyiz? BC: Amerika’nın tasarım ve mimari alanında önde gelen üniversitelerinden Rhode Island School of Design’da yollarımız kesiştikten sonra iki sene beraber yaşadık. Yoğun ve zorlayıcı bir eğitim hayatımız oldu. Okulda ve sonrasındaki iş tecrübelerimiz sırasında her zaman fikir alışverişinde bulunurduk. Ben okuldan sonra üç sene kadar Autoban’ın ürün tasarım ekibinde yer aldım. Ekin ise bir sene New York’ta çocuk mobilyası firması Iglooplay’de freelance çalıştı, üç sene kadar Zeynep Fadıllıoğlu Design’da mobiiya koleksiyonundan sorumluydu.

Ev Dekorasyon Kombinleri Resim Galerisi

Sonraki Ev Dekorasyon Kombinleri Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.

Kendimizi hazır hissettiğimiz zaman, kendi yolculuğumuza çıkmaya karar verdik. Akabinde istinye’de kendimize ait bir kreatif alan yarattık. Tasarım yolculuğunuz nasıl başladı? BC: Yaratmak benim her zaman içimde var olan bir histi. Ev dekorasyon kombinleri Sıfırdan ortaya bir şeyler çıkarmak beni hep heyecanlanmıştır. Bu isteğim ve üniversitenin ilk senesinde aldığım derslerin yönlendirmesiyle endüstriyel tasarım okumaya karar verdim. Tasarımla olan yolculuğum böyle başlamış oldu.

EV: Annem Tina Varon heykeltıraş, babam ise tekstil sektöründe. Onların sayesinde yaratıcı bir ortamda büyüdüm. Tasarımcı olmaya ise Parsons School of Design’ın ‘Design and Management’ adlı yaz kampında karar verdim. Var olan tasarımı pazarlamak yerine kendim var olmayanı yaratmak istediğimi anladığım zaman kendimi RISD’de mobilya tasarımı bölümünde buldum.

Nelerden ilham alıyorsunuz? EV: Farkındalığı yüksek ve detaylara dikkat eden insanlarız. Bu da karşımıza çıkan her objeyi, her binayı incelemeye itiyor bizi. Yeni yerler, seyahatler, sergiler her zaman ilham aldığımız konuların başında geliyor.

En beğendiğiniz tasarımcı Rim?

BC: Spesifik olarak en beğendiğimiz tek bir tasarımcı yok. Fakat beğendiğimiz tasarımcılar ve tasarım grupları arasında;

Pierre Chareau, Eileen Gray, Josef Hoffmann, Dimore Studio, Nendo, Apparatus Studio, işlevsellikle görsel zenginliğin bir arada olmasını seviyoruz.

Bu tasarımcıların ürünlerinde bu özelliklerin öne çıktığını görebilirsiniz.

Başucu kitabınız

EV: En son Murakami’nin ‘Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage’ adli kitabını okudum.

BC: Tezer Özlü’nün ‘Yaşamın Ucuna Yolculuk’ve Albert Camus’nun ‘Yabancı’ romanları başucumda duruyor, ikimiz de Wes Anderson’ın filmlerini çok beğeniyoruz. Nefes kesici bir görsellik içeriyor.

Yorum Yaz