Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Günün enerfsini arttıracak bahar renkleri; turuncu ve yeşil ile evlerde canlı bir görünüm yakalayın.
NEDEN SEViYORUZ? Turuncu ve yeşil doğada da yan yana gelen ve çeşitli tasarımlarda birlikte kullanıldığına sıkça rastlayacağınız ikilidir. Turuncu yeşil birlikteliği; enerjisi ve pozitifliği ile evinizde kış mevsiminden kalan havayı dağıtarak, evinize baharı getiriyor.

NASIL KULLANILMALI? Turuncu tonları; kuwetli etkisi itibariyle evlerde büyük hacimler yerine kapı veya merdiven öğeleri, duvar çıtaları gibi mimari detaylarda ya da vurgulamak istenen tek bir aksesuar, halı veya berjer için tercih edilebilir. Yeşili ise dinginlik sağladığı için daha geniş yüzeylerde kullanılabilirsiniz. Duvarlarda, döşemelik kumaşlarda, country etkisi yaratmak istenirse mutfak dolaplarında, ahşabın sıcak tonlarıyla kombine edilebilir. Genellikle fon olarak kullanılan ve diğer renklerle rahatça kombinlenen natürel tonlardan olan bej ise turuncu ve yeşil arasında yumuşak bir geçiş sağlıyor.

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler Resim Galerisi

Sonraki Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.


Duvarlara Yansıtın

Yemek odası duvarlarında, sıcak ve meyve renkleri daha davetkar ve iştah açıcı olduğundan turuncu ve yeşili bu alana rahatlıkla uygulayabiliriz. Turuncu ve yeşilin pozitif enerjisini daha da arttırmak isterseniz tropikal desenli duvar kağıtlarını tercih edin.

Genç erkek odaları için tercih ettiğimiz, enerjisi kuwetli renkler; yeşil, turuncu ve bej. Tabi ki farklı birçok şekilde kullanılabilir. Bu üç renk aynı mekanda buluştuğunda, küçük bir mekan ise kullanım sırasını bej, yeşil ve turuncu olarak kullanmak uygun olacaktır. Yeşile ise en güzel olduğu haliyle; canlı bitkilerle evlerimizde yer vermek, yatak odalarınız hariç tüm mekanlar için önerimizdir.

Yorum Yaz