Ev dekorasyonunu nasıl yapmalıyım

Retro mobilyaların dışında, ev sahiplerinin depolama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Make Sense Studio tarafından başka mobilyalar da tasarlanmış. Bu anlamda oturma odasının konteyner modülleri ile kitaplığı, yemek odasının büfesi ve mutfağın dolapları, söz konusu mekanlara estetik bir biçimde entegre edilmiş. Bu değişikliklerle yeni hayatına kavuşan ev, sahiplerinin isteklerine onların bile düşündüğünden fazlasını sunacak şekilde adapte edilebilme başarısını göstermiş.

Yemek odası, salon ve mutfak arasında bir geçiş mekanı olmuş. Riva’dan ceviz masa iki farklı modelde sandalye ile çevrilmiş. Gaston y Daniela’dan beyaz kumaş ile kaplı, Carlo di Carli tasarımı 50’lerden sandalyeler, Mestizo. Vazoların içindeki çiçekler, Bourguignon’dan. The Rug Company’nin Lorenzo Castillo tasarımı ‘Isabella’ model halısı, BSB. Masanın üstündeki Artemide marka ‘Skydro’ avize, Olivia Illuminacion’dan alınmış. Yan duvarda asılı olan David Artegagaritia imzalı tablo da yine Lagur’dan.

Bir sanat eseri, bir halı ve bir de kitaplık… Mutfakta görmeye çok da alışık olmadığımız bu öğeler mekana özgün bir kişilik katıyor.

Master Haspema marka mutfak, tüm Bosch marka ekipmanları ile son derece işlevsel biçimde tasarlanmış. Ortadaki ada ünitesinde pişirme işlevine yer verilmiş. Mestizo’dan hardal renkli kadife ile kaplı bar tabureleri kahvaltı etmek için ideal. Neolith’ten tezgahın malzemesi fondaki duvar ile aynı. Ortamı ısıtan DAC marka, Nuria Mora tasarımı ‘Diamond Pink&Red’ kilim, BSB’den alınmış.

Banyo bölümündeki duvar steril etkiyi tamamlamak için Paz y Cia’dan Unicom marka porselen karo ile giydirilmiş. Aynalı bir duvarı ortalayan monoblok lavabo, görsel oyunlar yakalıyor. YAN SAYFADA Yatakta kullanılan Nya Nordiska marka keten nevresim ve kürk battaniye, Ramiro Guardiola. Murano camından abajur da yine Ludocivo Diaz de Santillana imzalı, 70’li yılların tasarımı ve Lagur’dan alınmış. Fotoğraf ise, Jaime San Roman imzalı.

Ev dekorasyonu nasıl yapmaliyim_10.jpgEv dekorasyonu nasıl yapmaliyim_5.jpgEv dekorasyonu nasıl yapmaliyim_23.jpgEv dekorasyonu nasıl yapmaliyim_22.jpgEv dekorasyonu nasıl yapmaliyim_6.jpgEv dekorasyonu nasıl yapmaliyim_9.jpg

Yorum Yaz