Feng Shuı Araçlarını Kullanmak

Ba Gua

Ba Gua sekiz yönü temsil eder I Ching’in sekiz trigrarm. Ortada tamamlayıcı zıtlıkların YinYang sembolü tarafından temsil edilen Taiji (tai chi) ile birlikte, bunların her biri yaşam ile ilgili sekiz durumu temsil eder refah, şöhret, ilişkiler, yaratıcı enerji, seyahat ve yardımsever insanlar, kariyer, Bilgi ve aile ve sağlık.
Ba Gua’mn bazen sekizgen bir şekil ve bazen kare LuoShu ile simgelendiğini göreceksiniz.
köşelerini harekete geçirebilirsiniz veya karınızı arttırmak için kasanızı, iş yerinizin veya dükkanınızın zenginlik alanına yerleştirebilirsiniz.
Ba Gua’yı etkili bir şekilde uygulamak için evinizin ölçekli çizilmiş bir planına ihtiyacınız olacak grafik kağıtları bunu kolaylaştırır ve merkezi ve önü cepheyi bulmanız gerekecek (bkn. Sf.1819). “Ön kapı” Qi’nin arazinize, evinize, ofisinize veya odanıza girdiği yerdir ve konumu Ba Gua’nın nasıl yerleştirilmesi gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Ön kapı her zaman şu üç alandan birinde olacaktır; merkezde (kariyer), yüzünüz merkeze bakarken sağda (seyahat ve yardımsever insanlar) veya solda (bilgi ve önsezi).
Çok az ev veya oda tam olarak karedir ve Ba Gua’ yi planınızın üstüne koyarak alışılmadık veya dengesiz şekiller ile ilgili problemleri tespit edebilirsiniz. Kayıp bir köşe belirli zorluklar çıkartabilir. Eğer kariyer köşesiyse örneğin, işte problemler anlamına gelebilir; eğer sağlık köşesiyse sürekli hastalık anlamına gelir.
Aynalar, rüzgar çanı veya kristaller gibi genel tedavilerin her biri ayarlama yapmanız için kullanılabilirler ve birbirlerinin yerini tutabilirler. Eğer finansal problemleriniz varsa evinizin refah köşesine dikkat edeceksiniz. Oraya parayı temsil eden balık kavanozu veya akvaryum koyabilirsiniz veya rüzgar çanı veya kristal asabilirsiniz. Finansal zorluklarınız
İşiniz İle ilgili olabilir ve bu yüzden kariyer köşenizi de kontrol etmeniz akıllıca olacaktır.

Feng-Shui1

Yorumlar

  1. samet hacıoğlu 08 Aralık 2013

Yorum Yaz

76 + = 81