Feng Shui yönlendirme

Ön, arka, sol, sağ yanlı ideal Feng Shui alanı görüşü evrenselken faydalı olduğu kabul edilen genel yönler vardır.
Yang karakteristikler ile yaşam alanları kuzey yarım kürede güneye veya güneydoğuya ve güney yarım kürede kuzey veya kuzeydoğuya bakmalıdır. Güneşin açısı yazın yüksek, kışın alçak olmalıdır ki güneş eve nüfuz edebilsin ve ısı ve ışık sağlayabilsin.
Yin karakteristikli alanlarda ve kuzey yarım kürede, kuzey veya kuzeybatıda ve güney yarım kürede güney veya güney batıda uyunmalıdır. Buralar serin olacağı için tercih edersiniz.
Güneşi yakalamak için evinizin (kuzey yarım kürede) güneye bakan (güney yarım kürede) kuzeye tarafını koruyucu saçaklı büyük cam pencereler ve kapılar ile açın. Aynı zamanda (kuzey yarım kürede) kuzey tarafını, (güney yarım kürede) güney tarafını sert duvarlar ve daha küçükl pencereler ile ısı kaybından ve soğuk rüzgarlardan koruyun.
Zarar veren Sha Qi batı güneşinin sıcaklığı ile gelir bu yüzden, batıda ki pencerelerinizde tente, gölgelik, perde gibi kontrol malzemeleri kullanın.
Konforu sağlayan mutfak,
banyo, çamaşır odası odaları evinizin köşelerine yerleştirmeyin, (kuzey yarım kürede) kuzeye (güney yarım kürede) güneye yerleştirin.

Karakteri Korumak
Evinizde yenileme veya ilaveler planlarken ilavelerin evinizin mevcut karakterinde olması önemlidir. Bu sadece evinize çekici bir görüntü katmaz, iyi Feng Shui de sağlar.
İyi bir Feng Shui için ilaveleriniz mevcut binanın şeklinde olmak zorunda değildir. Çok farklı bir şey yapmak istiyorsanız dizaynın evinizin mevcut hali ile uyumlu olduğundan emin olun. Örneğin sivri uçlu çatı (ateş) düz bir çatı (toprak) ile uyumlu olacaktır çünkü ateş, kül veya toprağa dönüşür; düz bir çatı (toprak) kavisli çatı (metal) ile uyumlu olacaktır çünkü toprak, mineral veya metale dönüşür ve böyle devam eder (bakınız BEŞ ELEMENT, konu 9).
Diğer yandan kavisli çatıya (metal) karşılık, sivri çatı (ateş) koyarsanız ateş metali eriteceği için yıkıcı bir sıra yaratılacak ve yüksek dikdörtgen çatıya karşılık kavisli çatı (metal) koyarsanız metal ağacı yıprattığı için kötü Feng Shui olacaktır.
Yıkıcı olmaktan daha çok üretken bir dizi takip ettiğinden emin olmak için rehber olarak solda ki Beş Element diyagramını kullanabilirsiniz.
İlaveler düşünürken arazinizin ve çevresinin şeklini de göz önünde bulundurmak önemlidir.

feng-shui-yönlendirme

Yorum Yaz

39 − = 32