Feng Shui’de Kullanılan Çözümlemeler

Feng Shui’de Kullanılan Çözümlemeler

Feng Shui uygulamalarında kullandığımız bazı objeler ve uygulamalar vardır. Yin yang dengesi sağlayabilmek, düşük düzeyli enerjiden mekânı armdırabilmek ve chi akışına yön verebilmek için bu araçlardan yararlanırız. Kullanılan objeler chiyi etkilediği gibi, bizim duygularımızı da etkiler. Bu da davranışlarımızın değişmesine neden olur. Mesela aşk ve sevgi için aşk köşemize koyduğumuz mandarin ördeklerini gördüğümüzde, sevdiğimizi ve birlikteliğin güzel bir şey olduğunu hatırlamamız, bir tartışma esnasında daha sakin olmamızı sağlar. Ya da çocuklarımızın eğitim hayatındaki başarısını artırmak için astığımız bir resim, onun ders çalışmakta zorlandığı bir anda tetikleyicisi oluverir. Güzel bir manzara resmi karşısında hayal kurmak, birkaç dakikalığına da olsa dinlendirici olabilir.
Etrafımızdaki bu objeler, hedeflerimizi hatırlatıcı etkiler yapması açısından bize her zaman destektirler. Bununla birlikte bazı Feng Shui objelerinin satıldığı dükkânlarda, tüm eşyalar Feng Shui ile ilgili olmayabilir. Farklı ülkelerin kültürlerine ait hediyelik eşya ve kıyafetlerin Feng Shui ile ilgisi yoktur. Bazen bu kültürlere ait eşyaları bana gösterip, “Bunları nereye koymalıyım?” şeklinde sorular geliyor. Ben de, “Feng Shui ile ilgili değil, bu yüzden onu nerede görmekten hoşlanıyorsanız oraya koyun” diyorum.
Biz Feng Shui uygularken neler kullanıyoruz, nerede kullanıyoruz bunlardan bahsetmeden önce, evde veya işyerinde iyi Feng Shui yaratmak için yapılması gereken en önemli şeyin etrafı dağınıklıklardan arındırmak olduğuna dikkat çekmek istiyorum.
öfke ve kızgınlıkla hareket etmenize ve işlerin içinden çıkılamaz bir hale dönüşmesine neden olur. Ağaç aynı zamanda karaciğeri temsil eder. Kemik ve kas sistemiyle ilgili rahatsızlıklar olabilir.
Kuzey bölgesindeki dağınıklık su elementini etkiler. Su; korku, kaygı ve telaş duygularını ifade eder. Özellikle kariyer ve iş meseleleriyle ilgili korkularınız oluşur. İşyeriniz de telaşınız hiç bitmez. İşler istediğiniz gibi çıkmaz. İşten atılma kaygılarından kurtulamazsınız. Bununla birlikte böbrekleriniz ve bağışıklık sisteminiz tehdit altında olabilir.
Güney yönündeki dağınıklık ise ateş elementini etkiler. Ateş sevinç, iyimserlik ve mutluluk duyguları demektir. Ateş güçlü bir elementtir. Bu elementin negatif etkilenmesi gücünüzü başkalarına karşı hatalı, dengesiz kullanmaya başlamanıza neden olur. Mutsuz olabilirsiniz. İyimser bakış açınızı kaybedebilirsiniz. Kalp ve kan dolaşımıyla ilgili rahatsızlıklar baş gösterebilir.
Dağınıklık deyip geçmeyin. Gördünüz mü, nelere sebep olabiliyor? Şimdi hiç vakit geçirmeden ruhunuza ve evinize nefes aldırın. Dağınıklıklardan kurtulun.
Göreceksiniz her şey daha berrak ve aydınlanmış görünecek.
Mekânlardaki dağınıklık bir ayna gibi hayatınıza yansır. Yaşamda karmaşa yaratır. Zihniniz bulanıklaşır. Hayatınızda ertelemelere yol açar. Dağınıklık, yaşamınızın akışını askıya alır. Enerjinizi aşağıya çeker. Kendinizi yorgun ve uyuşuk hissetmenize neden olur. Ev Dekorasyonu

Yorum Yaz

6 + 4 =