Havuz Bakım Maliyetleri

havuz-bakim-maliyetleri (7)

Havuzu sağlıklı ve ekonomik temizlemek için bazı bilgilerin yeteri kadar bilinmesi gerekmektedir. İlk öncelikle klor düzeyini ayarlamak gereklidir. Klor düzeyini yüzde 80 ve kimyasal maddeleri yüzde 100 azaltan enerjisini güneşten alan özel temizleme ürünleri ile daha ekonomik bir temizleme sistemine sahip olabilirsiniz.

Özellikle havuzda bulunan filtrelerin en fazla üç yılda bir değiştirilmesi gereklidir. Bu filtreler kumlama yöntemi ile çalıştıkları için içindeki kumun da değişmesi şarttır. Üç farklı boyutlu filtre kumu kullanıldığı için bu da havuz bakım maliyetlerini etkilemektedir.

Havuzda kullanılan rögar kapaklarda suyun belli aralıklarla belli bir düzene göre değiştirmektedir. Havuzun suyu boşaltıldığı zaman da içinde oluşan kir, tortu gibi dip süpürge gerektiren hazırlık ve bakım aşamaları da havuz bakım maliyetleri için fazladan bir masraf çıkarmaktadır.

Bunun yanı sıra havuzun klor düzeyini belirledikten sonra belli bir ph düzeyine ulaşması ve suyun bulanık görünmemesi için de bakımın uzman kişiler tarafından bilinçli bir şekilde yapılması gerekmektedir.  Kullanılan çöktürücü, kum, filtre, rögar kapaklarınını durumu dip temizliği için eleman tutulması bunların hepsi havuz bakım maliyetlerini etkileyen faktörler arasında sayılmaktadır.

havuz-bakim-maliyetleri (1)

havuz bakım maliyetleri, havuz bakımı

Yorum Yaz

66 − 64 =