Hazır Mutfak Modelleri

Hazır Mutfak Modelleri

Hazır Mutfak Modelleri

Evlerimizin önemli bir kısmıda mutfaklardır. Mutfakları sadece bayanlar değil bekar erkekler yada yemek yapmayı seven kişiler sıklıkla kullanır. Mutfaklarımızın dekorasyonunu yaprken kaliteli ürünleri almaktan kaçınmamalıyız çünkü mutfaklarda kullaılan ürünler sağlığımızı yakinen etkiliyor olabilir. Kaliteli ve ekonomik olan ürünlerde kurulmuş bir mutfak sağlamamız gerekmedir. Hazır mutfaklar mutfağın şekline ve kullanılacak ürünlerin kalitesine göre farklılık gösterir.

Bu yüzden mutfak düzenlemeden önce bir çok firmadan fiyat araştırması yapılmalıdır. Bunlardan alınan fiyatları kalitelerine göre ayırmamız daha kolay olur. Hazır mutfak malzemeleri alacağımız firmanın kendi bünyesinde çalışan keşif ekibi ve satış sonrası destek varsa garanti bu konuları önceden araştırmak gerekir. Günümüzde yaygın bie şekilde kullanımı olan hazır mutfaklar aslında normal mutfakla çok fazla farkı yoktur.

Hazır mutfak ; Önceden hazırlanmış mutfak mobilya parçalrını mutfağımıza gelip birleştirilmesi ile oluşur. Ama ülkemizde tüm yapılarda farklılık olmasından önceden çok fazla bir ürüteim yapılmamaktadır. Her yapıda farkılıklar vardır mesela bazı evlerde duvarların kesiştiği yerlerin farklı çılarda olması bazı evlerdede kirişlerin gizlenmeye çaışılması gibi nedenlerdendir. Bu ve bunu benzer bi çok konuya bağlı olarak sipariş ile hazır mutfak tasarımı yapılmaktadır.  Hazır mutfak seçimi yapmak için önce mutfağınızı bu konuda uzman bir ustanın görüp olabilecek şeyleri anlatması gerekiyor ve seçimi o yönde yapılmalıdır. Yani akrabalarınızın yada komşunuzun mutfağı hoşunuza gitse bile gidip aynı mutfağı alıp evinize götüremezsiniz çünkü  hazır mutfaklar kendi mutfağınıza göre yapılır. Her hazır mutfak Her evde kullanılamz. Prejeye göre tadilat yapılmalıdır.

Mutfakta tadilat yapılmadan önce önemli bir kaç sorun var. Mevcut bulunan sutesisatlarının yerini değiştirecekmisiniz, Özel aydınlatma yapılacakmı yada duvarların tamamımı fayans olacak  bunları montajdan önce ve uygun yapılacak projeye göre yapılmalıdır. Birde proje sırasında kara verilecek ürünler mecuttur. Örneğin; Aspiratör, kiler dolabı, döner sepet ve raf,  tezgay üstü kepçelik ve baharlık ve kitap rafı olup olmayacağını preje sırasında kara verebiliriz. Ve belkide hazır mutfak için en önemli ürün olan tezgah kulanılacak tezgahın Laminat mı Mermer mi yada Granitmi olacağını belirlemeliyiz. En yaygın Tezgahlar Mermerlerden yapılanlardandır. Mermer tezgah kullanımı ve temizliği en pratik olandır.

hazır mutfak modelleri,2013 hazır mutfak modelleri,hazır mutfak fiyatları,yeni mutfak modelleri,en güzel hazır mutfak modelleri,hazır mutfak dolapları

Yorum Yaz

− 1 = 1