Huzurlu Ev Dekorasyonları 2017

“Şehir içinde ev ararken baktığımız en önemli şey nefes alabileceğimiz bir bahçenin olmasıydı zaten. Beyoğlu bölgesinde de bahçe bulmak oldukça değerli, biz de buraya kendimizi dinleyebileceğimiz, kişisel meditasyon alanımız gözüyle bakıyoruz.”

Beyoğlu’nun en güzel sokaklarından birinde, tarihi Galatasaray Hamamı’nın hemen çaprazında, kendisi gibi tarihi yapılarla çevrilmiş bir binanın içerisinde, Emir ve Virginia Atuk çiftinin evindeyiz. Evi keşfetme aşamasında bizi en çok şaşırtan ve ev sahipleri için bu evi vazgeçilmez kılan en önemli ayrıcalık, çifti, hatta bir süreliğine bizi bile şehirden koparan bahçe oluyor. Asıl evleri Etiler’de olan ve burayı hem nefes alacakları bir kaçış noktası, hem şehrin içinde kullanabilecekleri bir hafta sonu evi olarak düşünen çift; re-novasyon ve dekorasyon aşamasının onlar için adeta bir rehabilitasyon gibi olduğunu söylüyor. Emir Atuk, eğitimini Londra’da moda üzerine almış ve kendi tekstil firmalarında çalışıyor. Yaklaşık 5 yıl önce Türkiye’ye yerleşen, aslen Arjantinli olan eşi Virginia, eğitimini iç mimarlık üzerine aldıysa da kariyerine model olarak devam ediyor. Dolayısıyla profesyonel olarak mimari ve dekorasyonla ilişkileri olmasa da, eğitimleri ve kişisel merakları doğrultusunda genç çiftin

tarihi bir ev bulup, onu yepyeni bir forma sokma tutkuları başarılı sonuç vermiş. Yaklaşık 3 yıl önce, ilk olarak şu anda Etiler’de oturdukları evi dekore eden çift, buradan sonra tarihi binaları araştırıp, beğenilerine uygun evler bulmaya başlamış ve Beyoğ-lu’ndaki bu daire de kendi dekore ettikleri üçüncü evleri olmuş. Daha önce bir sanat galerisi olarak kullanılan, tarihi bir binada

buldukları ve bahçesini de gördükten sonra aradıkları evin bu olduğuna karar veren çiftin ilk işi evin duvarlarını kazıtarak, tuğla dokusunu ortaya çıkartmak olmuş. “Her yıl başka bir ev bulup, onunla ilgileniyoruz.” diyen ev sahipleri, çekim sırasında yeni buldukları ve henüz üzerinde çalışmaya başladıkları evin heyecanını yaşıyorlardı bile. Merakla beklemedeyiz!

“Biz zaten hafta sonu kalabileceğimiz, küçük, tarihi yapılara konsantre olmuş durumdaydık ve burayı bulunca hemen bize uygun olduğunu anladık. Renove etme ve dekorasyon aşamalarıysa bizim için işin keyif kısmına dönüşmüş durumda zaten.”

“Bazen arkadaşlarımızda ‘Bizim evimizi yapar mısınız?’ gibi tekliflerde bulunuyor ama hiçbir zam< öyle bir konsantrasyonumu olmadı. Dergileri, blogları ve fuarları takip ederek oluşturduğumuz estetik gözüyle, evimizin her noktasını tamamen kendi zevkimize göre tasarladık, dekore ettik.

Duvardaki yağlıboya tablolar yaklaşık 100-150 yıl öncesine ait, aile yadigârı sanat eserleri olarak evde yerini almış Mutfak bu daireye uygun özel olarak çizdirilmiş ve ev sahiplerinin 80 yaşındaki emektar ustalarına yaptırılmış. Kapıları dahil tüm ahşap işleri ustalar tarafından yapılmış. Mutfak ve koridoru kaplayan çini döşemeler, daireye hareketlilik katmış. Koridorun tamamını ısıtan ince, modern, dökme radyatör de özel yaptırılmış.

Lavabo, Devon&Devon’dan alınmış.Pencerenin camını da ev sahipleri kendileri boyamış.

klasik-glory-koltuk-takimi-istikbal-dekorasyonu.jpg

brand-new-white-tv-unit-gallery.jpg

Rengarenk-Dekorasyona-Sahip-Ikea-Ürünleri-ile-Döşenmiş-bir-Ev-Instagramda-@aycrk-Kullanıcı-Adı-25-215x215.jpg

çok-şık-çocuk-odası-dekorasyonu-646x323.jpg

klasik-seray-yeni-koltuk-takimlari-dekorasyon-modelleri-ev-mobilya-dekorasyonu.jpg

Rengarenk-Dekorasyona-Sahip-Ikea-Ürünleri-ile-Döşenmiş-bir-Ev-Instagramda-@aycrk-Kullanıcı-Adı-27.jpg

Rengarenk-Dekorasyona-Sahip-Ikea-Ürünleri-ile-Döşenmiş-bir-Ev-Instagramda-@aycrk-Kullanıcı-Adı-20.jpg

Rengarenk-Dekorasyona-Sahip-Ikea-Ürünleri-ile-Döşenmiş-bir-Ev-Instagramda-@aycrk-Kullanıcı-Adı-23-215x215.jpg

Rengarenk-Dekorasyona-Sahip-Ikea-Ürünleri-ile-Döşenmiş-bir-Ev-Instagramda-@aycrk-Kullanıcı-Adı-5-215x215.jpg

2017-Beyaz-Tv-Üniteleri-p.jpg

Yorum Yaz

− 5 = 4