İç Mimar ev Dekorasyon Ankara

Her zaman yaşadığım mekanları kurarken imkanlar dahilinde profesyonellerle çalıştım. “Çok zevkliyim, dekorasyona meraklıyım, kendim yaptım, demekle olmuyor. Kişisel merak ve tutkular, eğitim ve birikimin yerini alamaz. iç mimarlığa büyük saygım var. Bu dairenin ilk dekorasyonunu da beş yıl önce kaybettiğimiz Michel Boyer gerçekleştirmişti.

Ortaköy’deki bu ilginç mekanın müdavimleri ‘Swan; huzur ve enerjilerle dolu, güzel dileklerin gerçekleştiği bir mekan,’ diyorlar.

Evinizin tasarım konseptinden kısaca bahseder misiniz?

Mekanlarda kesintisiz derinlik ve ışık ön planda. Denge, dinginlik ve simetri, Paris’in asaleti ve romantizmi evin her köşesine yansıdı. Çok uğraşılmış etkisi yaratmamalıydı. Evde konsept bir baz, evi ev yapan yaşanmışlık. Bu nedenle, aile ve dostlara kucak açan rahat bir tarza öncelik verildi.

Evde en çok nerede zaman geçirmekten keyif alıyorsunuz?

İş ve yolculuklarım izin verse, bir ev kuşuyum. Ağaçlar arasından azıcık görünen çocukluk aşkım Eiffel’e bakan dar balkonumdaki küçük köşem vazgeçilmezim. Obje ve mobilya seçiminde nelere dikkat ettiniz?

Mobilya seçiminde malzeme ve işçiliğin asaletiyle birlikte, rahatlık ön planda tutuldu. Armani Casa koltuk ve kanepeler bu arayışımıza cevap verdi. Fred Brouard tasarımı yemek masası, Marie Dambiermont duvar halısı gibi aşık olup alınan çok özel bir kaç mobilya/eser ise mekanımızı tamamladı. Girişte Baccarat kristal masa, Jan Voss tablosu ve eski bir Perzel lamba karşılıyor. Evin değişik köşelerinde Hermes Pippa koleksiyonunun parçaları, Louis Laubignat bronz heykelleri ve Elif Turhan heykel ve objeleri var. Yıllarla biriken objeler, Provans ve Normandiya bitpazarlarından hazineler, seyahatlerimde keşfettiklerim; sevgiyle saklanan hediyeler, anılar, aile yadigarları evimizi bütünlüyor.

Paris-İstanbul hattını nasıl yönetiyorsunuz?

15 yıldır haftanın yarısını istanbul, yarısını Paris, bazen de dünyanın uzak bir köşesinde yaşıyorum. Bu zincire iki yıldır, oğlum David Yunus Bansard’ın eğitim gördüğü Aixen Provence da eklendi. Provence muhteşem ilhamlarla dolu! istanbul’daki iş konusunda kafam rahat, çünkü işlerimin tümünde üç kız kardeş çalışıyoruz. Aile ve dostlarla yaşanan anlara az geliyor zaman, doyamıyorum. Hayat motto’nuz nedir?

“Gül verenin elinde gül kokusu kalır, Mevlana… Sürpriz, hediye, mucize ve özel düşüncelerle insanların gözünde ışıltı yaratabilmek; benim mutluluğum bu yoldan geçiyor. Bazı kelime ve kavramlar da hayatımın değişik dönemlerinde bana ilham verdi: Şans ve dirençlilik.

İç mimar ev dekorasyon ankara_7.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_0.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_3.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_5.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_4.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_8.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_10.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_1.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_9.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_11.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_6.jpgİç mimar ev dekorasyon ankara_2.jpg

Yorum Yaz

3 + 2 =