İç mimar ev dekorasyon İzmir

Salonun dekorasyonundaki kesintisiz derinlik ve ölçülü perspektif geçtiğimiz yıllarda vefat eden dahi iç mimar Michel Boyer tarafından tasarlanmış. Yemek masası, Fred Brouard tasarımı ve Sanangelo’dan alınmış. ikili koltuk, hemen yanındaki lambader, oturma grubunu oluşturan tekli koltuklar ve orta sehpa Armani Casa’dan. Duvar halısı ünlü sanatçı Marie Dambiermont imzalı. Salondaki bronz heykeller, Louis Laubignat ve Türk sanatçı Rosy Maçoro’ya ait.

Zeynep Bansard’ın ağaçların arasından az da olsa gözüken EyiffelKulesi manzaralı dar balkonunda yarattığı küçük köşe, evinin en sevdiği oturma alanı. Bu köşede ona, Elif Turhan’ın ‘Birds Flying High’ koleksiyonundan kuşları eşlik ediyor. Koltuk ve sehpa, Hermes’in ‘Pippa’ koleksiyonundan. Zeynep Bansard.

IstanbulParis ve dünyanın pek çok farklı noktası arasında mekik dokuyan Zeynep Bansard ile çok samimi, çok güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Gelin onun bu hareketli hikayesine kulak verelim.

Sizi tanıyabilir miyiz?

60’lı yılların Akademili iki mimarlık öğrencisinin kurduğu dört çocuklu bir ailede, sanat ve mimari ile iç içe, tarihiteknolojik, klasikmodern ikilemlerinin arasında, sıcak bir ortamda büyüdüm. Fransa’yla ilk bağım Notre Dame de Sion yıllarıyla başladı, yükseköğrenimimi tamamladığım istanbul Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü ise bugünkü dünya vatandaşı durumumun belki de temeli oldu. 25 yıla yakın bir süre birçok sektörde profesyonel hayatımı sürdürdüm. 10 yılı aşkın bir süredir Parisistanbul arasında yaşıyorum, çoğu kez de dünyanın bir başka köşesinde.

Swan’ın girişinde misafirleri sanatçı Yener Turhan’ın mutlu yüz heykelleri; Elif Turhan’ın ise ‘Book of Felicity’ adlı burç koleksiyonu karşılıyor. Swan’in tasarım ve renk anlamında en hareketli bölümünün fonunda Elif Turhan’ın gerçekleştirdiği enstalasyonu görülüyor. Zeynep Bansard’ın dünyanın değişik köşelerinde tanıştığı tasarımcıların eserleri mağazanın rengi. Duvardaki tablolar, Faslı sanatcı Rabie el Mesnani’ye ait. Ortadaki masa, Jale Kalkanlı tasarımı. Heykeller, Elif Turhan imzalı; aydınlatma, Dr. Light’tan; arka raftaki objeler ise, Brezilyalı tasarımcılara ait. düklerim ve yaşadıklarımdan bir bölümünü sandığıma doldurup sevdiklerimle paylaştım.

Bunun sonucu profesyonel ve özel hayatımda konsept tasarımı, davet organizasyonu, sanat, tasarım ve dekorasyon konularında talepler doğmaya başladı.

Paris’teki eviniz hangi semtte? Bu bölgeyi seçmenizdeki önemli etken neydi?

Paris’in geniş ve ağaçlı bulvarlarından birinin üzerinde, Parc Monceau’nun karşısında, Haussmann tarzı bir binanın üçüncü katında, incecik ve upuzun balkonlu, ışıl ışıl bir daire… Parkın dev ağaçlarıyla muhteşem Paris binaları iç içe. Şehrin hareketine adım uzaklığında olsa da farklı bir dinginlik ve huzuru var.

Paris’te yapmaktan en çok keyif aldığınız şey nedir?

Sokaklarda kaybolmak ve yorgunluktan bittiğim yere ve hava durumuna göre ilk gördüğüm creperie’de keyif veya bir bankta hayal molası. Paris’in semtleri her an yeniden keşfedilebilir. Canal St. Martin, Stalingrad, Canal de L’ourcq, Place des Vosges, Rue des Francs Bourgeois, Pigalle…

İç mimar ev dekorasyon izmir_0.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_5.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_1.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_2.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_4.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_7.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_10.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_8.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_11.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_6.jpgİç mimar ev dekorasyon izmir_9.jpg

Yorum Yaz

14 − 11 =