İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

Mustafa& Emre Toner

Mimar Mustafa ve İç Mimar Emre Toner, her ay iç mimari ve dekorasyona dair sorularınızı yanıtlıyor

S Yazlık evler için aksesuar ve mobilya önerileriniz neler?

MUTFAK YENİLEME

S Yazlık evimin küçük mutfağım yenilemek ve büyütmek istiyorum, ne önerirsiniz?

C Yazlık evlerde kesinlikle açık mutfak tercih edilmeli. Baştan buna göre düşünülmeli, hatta mümkünse mutfak bahçe ile bütünleşmeli. Yazlık bir evin odak noktası olmalı mutfak. Dış mekanda kullanılan zemin malzemesi içeride devam ettirildiği takdirde hem bütünlük sağlanacak, hem de kapalı alanı daha büyük hissettirecektir. Yeni mutfak düzeninizde üst kısımlarda kapaklı dolaplar yerine açık raf sistemi tercih edebilirsiniz. Mutfağın algısını rahatlatacak ve daha sıcak bir ifadeye kavuşturacaktır.

YARGICI

Geçtiğimiz ay dekorasyon ve ev aksesuarları ürünlerini aynı çatı altında toplayan Yargıcı Homevvorks mağazası Nişantaşı’nda açıldı. Genel Müdürü Barış Tezmen merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı

HAZIRLAYAN NAGEHAN KÖK FOTOĞRAFLAR CİHAN KAYMAKÇALAN

zoom YENİ MEKAN

Yargıcı Homevvorks mağazası açma fikri nasıl oluştu?

Yargıcı olarak sadece bir giyim markası değil, müşterilerimizin yaşamlarının her anına dokunan bir “life style marka” olmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyordu. Giyim, aksesuar, kozmetik, kırtasiye gibi ürün gruplarımızın yanı sıra uzun süredir mağazalarımızda yer alan dekorasyon ürünleri, yaratmak istediğimiz Yargıcı kadını dünyasının en önemli tamamlayıcı parçalarıydı. Bu sebeple Haziran ayı itibariyle sadece dekorasyon ve ev aksesuarları ürünlerimizi sunduğumuz Yargıcı Homeworks mağazasını ilk olarak Nişantaşı Güzelbahçe Sokak’ta açtık. Ayrıca Bodrum Yalıkavak Palmarina’daki mağazamızın da büyük bir bölümünü Homevvorks’e ayıracak şekilde yeniden tasarladık.

Koleksiyonda neler var?

“Mağaza konsepti olarak özellikle Yargıcı ruhunu kaybetmeden, sade, zarif ve zamansız bir görsel dünya yarattık.”

koleksiyonumuzun lejyoner ruhu, Homevvorks koleksiyonuna da yansıdı. Tayland’dan getirilen pirinç kovalar, el yapımı Japon seramikler, Afrika esintileri taşıyan el işi hasır sepetler, gümüş setler ve Filipinler’den getirilen sedef kaseler mevcut. Dünyanın çok farklı lokasyonlarını dolaşıp bir araya getirdiğimiz özel ürünler var.Geçtiğimiz yaz sezonunda çok talep gören Bali şemsiyelerinde farklı renk seçkisi mevcut. Ev aksesuarları ve dekoratif objelerin yanı sıra, ahşap mobilyalar, bambu oturma grupları, aydınlatmalar, şezlonglar, kamp yatakları, halı ve kilimler de koleksiyonda yer alıyor. Yeni mağaza konsept olarak nasıl düzenlendi, neler yapıldı?

Bünyemizde tüm mağazalarımızın tasarımını yapan güçlü bir mimari, vitrin ve görsel tasarım ekiplerimiz var. Ayrıca, tasarım ve satın alma ekiplerimiz her zaman beraber çalışıyor. Tüm koleksiyonun bu kadar uyumlu olmasının nedenlerinden biri bu.

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

İç mimari dekorasyon örnekleri 2016

Yorum Yaz