İç Mimari ev Dekorasyon Örnekleri

1 Vintage lamba, yukarıdaki oturma odasının köşe kanepesini aydınlatıyor.

2 Ebeveyn banyosunun duvarlarındaki fayanslar Ann Sacks. 3 Girift bir denizci düğümü, tırabzan topuzu görevini üstleniyor. 4 Yatak odasındaki perdeler C&C Milano’dan alınan Laveno Barre Mache kumaşlardan yaptırılmış. Duvarlar, Designers Guild’den ‘Moselle’ keten kumaşla kaplı. 5 Çalışma odasındaki uzanma koltuğu Larsen’in ‘Atlanta’ kumaşı ile kaplı. 6 Tasarımcı Frank Roop. 7 Aplik şapkası Blanche P. Field imzalı çapa şeklinde yapılmış apliği süslüyor. 8 Ann Sack’in ‘Carrara’ fayansları küçük ebeveyn banyosunun zemininde kullanılarak mekanı aydınlatmış. Tabure Waterworks’den ve stor perdeler C&C Milano’nun ‘Persico Mache’ kumaşından yaptırılmış.

Üst kattaki çalışma odasında duvarlar Larsen’den alınan ‘Houston’ keten kumaşın üç ayrı tonu, kalın çizgiler oluşturacak şekilde kaplanmış ve Raoul Textiles’dan alınan çizgili katlamalı perdeler ile uyum içindeler. Roop, orijinalinde siyah olan Art Deco metal çalışma masasını parlak çivit mavisi ile bir araba servisinde boyatmış. ‘Eames’ sandalye, Design Within Reach’ten.

Bu Barselona dairesinin en büyük başarısı; yenilenirken geçmişten gelen işaretleri kaybetmeden, geleceğe bakışı olarak görülebilir. Tuğla duvarlar, alçı ve ahşap işleri ile hikayeleri olan parçalar; iç mimar Marta CastellanoMas ve SerratTort Mimarlık’ın estetik anlayışı ile harmanlanmış.

Daha fazla ışık arayışı, büyük bir camlı yüzey ile salonun galeriterasa bağlanmasını gerektirmiş. Söz konusu mekanın karakter sahibi görüntüsünün başkahramanı ise tuğla duvarları olmuş. Bu etkiyi vurgulamak için duvarın içine, ışığı da içeren bir yuva yerleştirilerek duvarın renk ve dokusu ortaya çıkarılmış. YAN SAYFADA Salonun diğer köşesinde Lefliving marka sallanan koltuk, Flos’un ‘265’ apliği ve iç mimar Marta CastellanoMas tasarımı sedir ağaç gövdeleri yer alıyor.

İç mimari ev dekorasyon örnekleri_2.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_6.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_7.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_8.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_18.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_19.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_10.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_27.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_23.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_9.jpgİç mimari ev dekorasyon örnekleri_13.jpg

Yorum Yaz