İstanbul’da Kaliteli Antikacı Dükkanı

Antika deyince İstanbul’da aklımıza Horhor ve Çukurcuma gelirken yolumuz bu istikametlerin aksine Boğaz’a yöneliyor. Emirgan’da ziyaret ettiğimiz SG Interiors, kapılarını geçen senenin sonunda açmış yeni, son derece kaliteli bir antikacı. SG Interiors, üç nesildir antika ile sanat eseri ticareti konusunda uzmanlaşmış bir ailenin genç kuşak temsilcileri Şule Gazioğlu ve Kerem Bilgin tarafından kurulmuş.

Burası bir antikacı olmanın yanında, iç mimari proje, ürün tasarımı, antika ve sanat danışmanlığı gibi farklı iş kollarını tek bir potada birleştirerek, Türkiye’de bu anlamda faaliyet gösteren ender firmalarından biri olma özelliği taşıyor. Ayrıca, iç mimari stüdyo ile antika ve sanat galerisi olarak iki ayrı alanda hizmet vermeyi hedefliyor.

19. yüzyıl antikalarından oluşan seçkiyle beraber, burada Christofle, Nancy Daum ve Sevres gibi köklü Avrupa markalarını, Çanakkale, Kütahya ve İznik seramiklerini, hat ve ebru çalışmalarını da bulabilirsiniz. Bu özel eklektik seçkide Avrupa ve Osmanlı tarihi eserlerinin uyumlu sentezini görmek mümkün.

İstanbul’da Kaliteli Antikacı Dükkanı ResimleriÜstelik tüm eserlerin ayırt edici özellikleri olması, koleksiyonerlere hitap etmesi ve albenili olması da ayrı bir önem taşıyor. Mağazada Şule Gazioğlu ile sohbet ederken, Eylül 2021’de ressam Ayşe Türemiş’in İstanbul’daki Boğaz yaşantısını ve mimarisini ele alan suluboya sergisini gerçekleştireceklerini öğreniyoruz ve buradan ikinci adresimize devam ediyoruz.

Yorum Yaz

6 + 1 =