İtalyan Tarzı Ev Dekorasyon Örnekleri 2017

İtalya Como gölünde bir müşterimin evine enstalasyon çalışması yapıyordum. Malzeme olarak her zaman kullandığım pirinci tanıdığımı düşünüyordum. Fakat montaj yapılıp ürün teslim edildikten yaklaşık 3-4 ay sonra her ay gözlemlediğimde ürünün git gide oksitlendiğini ve çürümeye başladığı gördüm. Bizler malzemeyi hep ham kullanmayı ve zamanla değişimini görmeyi severiz. Normalde 3 senede olması gereken oksidasyon 4 ayda meydana gelmişti. Bu sefer bir şeyde yanlış yaptığımızı düşündük. Müşteriye mahcup bir şekilde bunu anlatmaya çalışırken, müşterim bana gülerek «Pirinci burada ham kullanırsan çürür gider, göl kenarı olduğu için nem çok yüksektir. Neyse, bu haliyle ortama yaşanmışlık katar, bizimle de yaşlanır artık.» dedi ve bu yaklaşım benim de bir nevi malzemelere bakış açımı değiştirdi. O günden sonra ne zaman bir enstalasyon veya iç mekan tasarımı yapacak olsam beyefendi ile yapmış olduğum diyalog aklıma gelir ve çevresel faktörleri de göz önüne almayı düşünürüm.

Danışmanlığını yaptığım; doğayı, bitkileri, çiçekleri çok seven, deniz manzaralı ofisinde bitki ve çiçeklerle çalışma ortamının enerjisini yükseltmek, zenginleştirmek ve motivasyonunu arttırmak isteyen fakat tüm çiçek/bitki tozlarına ve kokularına alerjisi olan bir müşterime çözüm yaratmaya çalışırken bulduğum çözümle ben de yeni bir şey öğrendim. Stabilize edilmiş doğal çiçek (özel koşullarda şoklanmış/mumyalanmış yıllarca bozulmayan doğal/gerçek çiçek) ve gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar kaliteli ithal yapay çiçek ve bitkileri keşfettik. Tüm mekanın uygulamasını stabilize ve ithal yapay çiçek/bitkiler ile gerçekleştirdik. Böylece, hem müşterimiz hayallerinden de öte bir çalışma ortamına kavuştu, hem de sağlığına olumsuz etki edebilme ihtimali konusunda bir endişesi kalmadı. Bu tecrübeden sonra firmamızdan kalıcı, bakıma ihtiyaç duymadan yıllarca aynı güzelliğini koruyan çiçekler talep eden müşterilerimizin uygulamalarını stabilize ve ithal yapay çiçekler ile yapmaya başladık.

Mevcut duvarlarını yıkıp koridorla birleşen alanı ikincil bir salona dönüştürmek istemişti. Alanı hobi odası niteliğinde bir alternatif yaşam alanına çevirdiğimiz bu proje, mesleğimin başında bana çok şey katan bir deneyimdi.

İç Mimarlık yapmaya başladığım ilk yıllarda bir müşterimiz vardı. Giyinme odası çizimlerini yaparken giysilerini, ayakkabılarını hatta çoraplarını bile ölçmüş, hangi çekmeceye neyi koyacağını hesaplamıştı. Tüm dolabı onun verdiği ölçülere göre çizdik. Bir mimar olarak iç mimarlık yapmaya karar verince ne kadar detayına girmem gerektiğini o zaman anladım.

kırmızı-italyan-tarzı-yatak-odası-dekorasyon-fikirleri.jpg

2014-Gri-Ev-Dekorasyonu-Örnekleri-12.jpg

siradisi-salon-duvar-boya-renkleri-dekorasyonlari.jpg

italyan-stili-yatak-odası-dekorasyon-örnekleri.jpg

İç-Dekorasyon-Duvar.jpg

italyan-tarzı-modern-yatak-odası-dekorasyon-örnekleri.jpg

italyan-tarzı-beyaz-yatak-odası-dekorasyonu.jpg

Dubleks-İç-Dekorasyon.jpg

daire-bir-img-2.jpg

italyan-tarzi-cok-luks-renkli-koltuk-modelleri.jpg

Yorum Yaz