Karyola Modelleri 2013

Karyola Modelleri 2013 

Rahat karyola, doğru seçilmiş karyola demektir, rahatlık temelden gelmelidir. Kurulmuş bir karyolanın, yani yatağı, çarşafı, yastığı, yorganı ve örtüsü, yerleştirilmiş bir karyolanın, her şeyden önce bütün bunları ve üstüne yatacak kişi ya da kişilerin ağırlığını taşıması gerekir.

Klasik karyolalar demir ve pirinçten arkalık ve ayaklık arasındaki demirden ince bir kasa üstüne oturtulan yaylı somyadan oluşurken, günümüzde bunların yerini, ahşaptan ve üzeri kumaş kaplamalı kasalar almıştır. Bunlarda gene kasanın içine metalden somya telleri yerleştirilir. Kasa içinde yay kullanımı ise günden güne azalmaktadır. Bunun yerini sağlam çelik demirler yer almaktadır. Kasaların, görünüşte iyi durumda olsalar da, belirli aralıklarla en az beş yılda bir, bakımdan geçirilmeleri gerekir. Gevşemiş olabilecek yay ve tel bağlantıları yeniden gözden geçirilir ve ezilmiş, bükülmüş yaylar ile tellerin yerine yenileri takılır.

Karyolanın başucunun, sırta, doğru biçimde destek oluşturabilmesi gerekir. Eski esnek yaylardan oluşan karyolaların yerini, esneklikleri biraz daha az olan, metal ya da metal olmayan gergin ağ biçimi yataklar almaktadır.

karyola modelleri, 2013 karyola modelleri, karyola fiyatları

Yorumlar

  1. Hayatnesesi.com 11 Aralık 2013

Yorum Yaz

− 7 = 1