Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016 odası için eşyaların üç değişik yerleştirilme düzeni

Büyüklere özgü soyut düzenlemelerden kaçınarak, çocukta günden güne belirginleşen, odasını kullanmak ve alabildiğince yararlanmak gereksinimini karşılamak için, odanın genel anlamda yerleştirilmesi üç değişik biçimde sağlanabilir. Yapılabilecek ilk ve en yalın şey Koçtaş bebek odası 2016 yerleşme düzenini yeni mobilya ve eşyalarla tamamlayarak korumaktır: Yani karyolanın ve ona bağlı tamamlayıcı eşyanın bulunduğu yatma bölümünü değiştirmeden, yalnızca odanın oyun oynamaya ayrılmış boş alanına çeşitli masalar, raflar, dolaplar yerleştirmek.

İkinci çözüm, odayı Koçtaş bebek odası 2016 aralarında uyumlu üç ayrı bölüm halinde yeniden düzenlemektir: Oturma bölümi işlevini görecek divanyatakla donatılmış bölüm; okul çalışmalarının ve ödevlerinin yapıldığı bölüm; oyun oynamaya v î harekete ayrılan bölüm. Bu anlayışla oluşan oda düzeni, bir yandan çocuğun kendi odasını özgürce kullanmasıyla çelişen katılık yaratmakta, öte yandansa çocuğun odasını düzenli bir biçimde belirlemektedir. Daha geniş kapsamlı olan üçüncü çözümde, yaşının getirdiği yeni gereksinimlerinden ötürü farklı bir niteliğe bürünen çocuğun odası, daha özgür, daha kişisel ve daha özel bir kullanım doğrultusunda düşünülmektedir.

Çocuk odasının niteliği “yatak odası” olma özelliğini günden güne yitirmekte ve daha çok “çalışma odası” ya da çocuğun sürekli olarak günlük etkinlikleriyle değiştireceği, “eğiticilaboratuvarı” haline dönüşmektedir. Çocuğa ödev yaptığı masanın yanında oyuncakları ve sevdiği şeyler (bebekler; yapboz oyunları; boyaları; çiçekler; kavanoz içinde kırmızı balıklar) için yer ayrılmıştır.

Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016

Koçtaş bebek odası 2016 Moda, Trend Koçtaş bebek odası 2016.

Yorum Yaz

+ 37 = 42