Küçük Alanlarda Dekorasyon

Küçük Alanlarda Dekorasyon

KÜÇÜK ALANLARDA DEKORASYON

Küçük bir evde yaşıyor yada küçük bir ofiste çalışıyorsanız. Bu hiç sorun değil yaşadığım yerin kaç mt 2 olduğu bizim oranın dekorasyonunu değiştirmemize engel değil. Örneğin oturduğumuz ev küçüktür ve çok bir eşya sığmaz ama biz o evi daha fazla alanından faydalanabilmemiz için katlanabilir portatif ürünler kullanmalıyız. Ev küçük diye sadece mobilyaları küçük küçük seçip evin içine mobilya ile doldurmak yerine tek parça halinde birbirine bağlantılı tek parçalı bir mobilya ile evin en az iki kenarını mobilya ile çevrelememiz mümkün.

Yada bunun yerine bir tane iki kişilik koltuk ve iki tek kişilik koltuk alıp evdeki mobilya eksikliğini giderebiliriz. Küçük alanlarda ne kadar çok mobilya görünürse gözlerimin o kadar yorulur ve hiç güzel bir görüntü ortaya çıkmaz. Küçük evlerde en büyük avantaj tatbikîde duvarlarında küçük olması ne kadar az duvar varsa o ev o kadar düzenli olabilir küçük evlerin boşta kalan duvarlarını güzel bir duvar kağıdı ile kapatıp diğer kısımlarında boyaya biliriz. Küçük odalarda seçilebilecek en ideal duvar kâğıdı çift desenli bir duvar kâğıdı. Alan küçük olduğundan koyu renk seçilmemeli ve fazlaca karışık bir duvar kağıdı yapılmamalıdır.

Odanın küçük olması duvarlara tablo veya köşelere heykel kopyamıza engel değildir. Bilakis her ev için en önemli aksesuardır tablo yada heykel bu yüzden bu iki seçimden birini yapıp evimizin oturma alanımıza yerleştirebiliriz. Yada küçük biblolar veya fotoğraflarımızı hepsi ayrı ayrı taraflara yerleştirmemiz odayı çok karışık göstermekle birlikte dağınık bir hava yaratabilir. Bunun yerine bibloları ve fotoğrafları azaltarak tek bir masa yada raf üzerine düzenli bir şekilde yerleştirmek daha mantıklı daha derli toplu olur. Bunların yanında unutulmaması gereken bir ev yada çalışma ortamın en önemli süslerinden biri penceresinden görünen manzaradır. Eğer eviniz dıştan görünmüyor ve evin içi çok karışık bir görüntüye sahip eğilse pencerelerde stor perdeler tercih edebilirsiniz.

Ev yada ofis olması önemli değil güneş ışınları bütün insanların yaşadıkları alanlara girebilmelidir. Eviniz penceresindeki fiyonklara küçük göze hoş gelen süslerle süslememiz mümkün. Küçük evlerde pencerelerde kullanacağımız ürünlerin desenlerinin büyük desenli seçip içeriye girecek kişin dikkati pencereye çekip odanın küçüklüğü gizleme imkanımız olsun.

dekorasyon,dekorasyon nedir,dekorasyon nasıl yapılır,dekorasyon modelleri,en güzel dekorasyon modelleri,dekorasyon örnekleri,dekorasyon örnekleri

Yorum Yaz

38 − = 33