Kültür sanat etkinlikleri İstanbul

ANTİK TİYATRO’DA NOTALAR

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve The Philharmonia of Nations orkestrası birlikte, 2 Mayıs akşamı, Efes Antik Tiyatro-su’nda. Konserde, piyanist ve orkestra şefi Justus Frantz yönetiminde, Beethoven’in Keman Kon-çertosu’nu ve 5 Numaralı Senfonisi izleyicilere sunulacak. Bilgi için Borusan tel: (0-212) 292 06 55.

YAŞAM VE KÜLTÜR ETKİNLİKLER

GÜNEYDOĞU’DAN KLASİK MÜZİK ESİNTİLERİ

Akbank Oda Orkestrası, Mayıs ayında Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir turne düzenliyor. Konserler, 19 Mayıs’ta Diyarbakır, 20 Mayıs’ta Mardin, 21 Mayıs’ta Urfa ve 22 Mayıs’ta Gaziantep’te dinleyicilerle buluşacak. Anadolu’nun çeşitli bölgelerindeki etkinliklerinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Şef Cem Mansur, konserlerden önce, eser aralarında ve sonrasında dinleyicilerle sohbet edecek.

CAZ’IN MEKÂNI

ABD’nin dünyaca ünlü caz dergisi Dovvn Beat, Nisan sayısında dünyada iyi caz dinlenebilecek yüz mekânı açıkladı. Listede Türkiye’den Babylon yer almakta. Mayıs ayı

Babylon’un programına kısaca göz atarsak; Garanti Caz Yeşili konserlerinde ondört kişiden oluşan Sun Ra Arkestra, İngiltere’de kendine iyi bir yer edinmiş olan Oojami, DJ Arkın Ailen (Mercan Dede), Münih’ten gelen sekiz kişilik bir funk müzik grubu Abfunk, Habbecik ve Laço Tayfa izleyicilerle buluşacak. Babylon, tel: (0-212) 292 73 68.

BAŞARILI OLMANIN YÖNTEMLERİ

The Marmara Oteli’nde 2-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek sempozyum, iletişimde etkinliğe ulaşmanın yolları, liderlik, yaratıcılık, içsel engel ve dolaylı sorunlarla başa çıkmanın yöntemleri, klasik ve tamamlayıcı tıbbın bağdaşması ve diğer alternatif yöntemlerin bir arada incelendiği bir platform olacak. Katılım için: Kongresist, tel: (0-212) 231 27 72,

FİDAN DİKME ŞENLİĞİ

Bugüne kadar onbin adet ağaç dikilen Acarkent’te, 26 Mayıs Pazar günü bir şenlik gerçekleştirilecek. Etkinlikte, 330 adet yetişmiş fidan daha dikilecek. Şenliğe katılanlar fidanlarını bizzat dikecek ve diktikleri ağacın sertifikalı sahibi olacaklar. Bilgi için Tel: (0-216) 485 00 36.

Kültür sanata neden ihtiyacımız yok? – Cumartesi

Kültür Sanat – Images

Kültür/Sanat Etkinliklerini Iskalamayın! – Memurlar.Net – Forum

Yorum Yaz