Mobilya Dekorasyonda Sağlamlık

Yeteri kadar şanslı olan bazı çiftler mobilya satın aldıklarında, gelecek birkaç yıl içinde aynı yerde yaşayabilirler. Bazıları da birkaç yıl içinde kesinlikle taşınacaklarını bilirler. Mobilyanın satın alınması bu iki tip çift için oldukça farkh olacaktır, her iki çift de mobilya satın alma planı yaptıklarında durumlarına uygun düşecek belirli ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bir yerde geçici olarak oturan aileler, mobilya satın alırlarken büyük odalar kadar, küçük olanlar için de hazırlıklı olmalıdırlar. Büyük duvarlar için talep edilen çift dolaplar onlar için uygun olmayabilir. Bu nedenle ailelerin küçük olanım satın almaları, kompakt tek dolapların yan yana veya sınırlı duvar yüzeyine sahip mekanlarda ayrı olarak yerleştirilmesine olanak verir.

Ayakucu tahtası bulunmayan yataklar, küçük bir yatak odasını olduğundan daha büyük gösterirler. Bir sedir küçük bir oturma odasım, büyük bir kanepeye göre daha geniş gösterebilir, kanepe güzel olmasına karşılık, küçük bir odanın etkinliğini tamamen ortadan kaldırabilir. Dört adet kumaş kaplı sandalyesi bulunan açılır kapanır bir masa oturma yemek odası kombinasyonunda kullanılabilir, mobilya oturma yemek odasına uygun olarak seçilebilir. Bu şekilde, mobilyalar hem küçük hem de büyük mekanlarda beklenmedik durumlar için hazırlıklı olabilir. Mobilya döşemelerinde soğuk iklimler için ıhk ya da ılık iklimler için soğuk görünüşlü olanlar seçilebilir. Mobilya ve masaların ahşaptan yapılması durumunda, aym tür içinde hem basit hem de bireye özgü olmaması nedeniyle değişiklik yapılabilir.

Aynı konutta 10 15 yıl yaşayacağından emin olan, sürekli oturan kimseler, daha spesifik mobilyalar satın alabilirler. Bir kanepe satın almak istiyorlarsa ve oturma odalarının duvarlarında yeterli yüzey varsa, daha özgürce satın alma işlemi yapabilirler. Satın alacak kimsenin tek sorumluluğu alanı dikkatli olarak kontrol etmek ve satın alma işlemini buna göre gerçekleştirmektir. Bazı insanlar konutlarının mimari stilini göz önüne almadıklarından satın alma sırasında çekimser davranırlar. Aslında mimari ve mobilya armoni uyumunun önemli olmadığını düşünebilirler. Gerçekte mobilyanın mimari ile uyumlu olması daha fazla memnuniyet verici olabilir, buna karşılık modern mimariden kaynaklanan yapısal biçimler nedeni ile insanlar konutlarına uygun mobilya seçmekte zorlanırlar.

dekorasyon, mobilya, ev dekorasyonu

Yorum Yaz

77 − = 75