Mondi mobilya bebek odası 2016

Sevimli küçük, minicik bir sebze bahçen olsun ister misin ?

Mondi mobilya bebek odası 2016 ile Odanın iyice aydınlanan bir köşesine küçük bir sehpa koy; üstüne de tahta bir saksı, toprak bir saksı, bir kaşık, el küreği ve kova, sulama kabı, taşlar, iri kum ve toprak yerleştir.

Evde tahta bir saksı yoksa, anne ya da babandan saksıyı kendi kendine yapmana yardım etmelerini de isteyebilirsin. Bunun için gerekli olan şey sunta, kenarlar için birkaç çıta ve birkaç çividir. Alta toprağı havalandırmak içjn delikler (iki ya da üç)s£.Sonra tahta saksının dibipe çakıl taşlarını koymaya başla.

Bu çakıl taşı tabakası, sulama suyu fazlasının saksının dibinden kolaylıkla akıp dışarı çıkmasını sağlayacak, fazla su saksının dibinde kalıp bitkinin köklerini çürütmeyecektir. Çakıl taşlarının üstüne kalın bir tabaka halinde toprağı ser; saksının toprağını yukardan aşağı doğru, ince kumla ayrılmış bölmelere böl. Saksın artık tohumların ekilmesine hazırdır (tohumlar çiçekçi ve fidecilerde satılır). Saksının toprağını “boğmamak” için, fazla değil, beş ya da altı çeşit tohumu yan yana koy. Bir termometreyle oda sıcaklığının 20 dereceyi aşmamasını ve bu derecenin altına düşmemesini denetle ve ilk günler için, ilk filizler çıkana kadar, tahta saksının üstünü gazete kâğıdıyla sarıp ört: Tohumların filizlenmek için gölgeye gereksinimleri vardır. Mondi mobilya bebek odası 2016 Minyatür sebzeliğini her gün özenle sular ve izelersen bir ay içinde yorgunluğunun karşılığını alırsın: Tereotu (değerli mineraller bakımından çok zengindir); fesleğen (domates sosuna koku vermek için kullanılır); kekik (kesip kurutacaksın); taze soğan,biraz biber ve nane.

Mondi mobilya bebek odası 2016

Mondi mobilya bebek odası 2016

Mondi mobilya bebek odası 2016

Mondi mobilya bebek odası 2016

Mondi mobilya bebek odası 2016

Mondi mobilya bebek odası 2016 Moda, Trend Mondi mobilya bebek odası 2016.

Yorum Yaz